HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
21 Eylül 2018 Cuma Saat: 10:08

KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDI

İşgücü Yetiştirme Elemanı Mesleki Eğitim Kursu Kapsamında Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Ordu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altınordu Halk Eğitim Merkezi Müdü
KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDI

İşgücü Yetiştirme Elemanı Mesleki Eğitim Kursu Kapsamında Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Ordu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altınordu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği; Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda yapılan Bilgisayarlı Muhasebe Kursu tamamlandı. 

Kursun tamamlanması ile 20.09.2018 tarihinde Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Toplantı Salonunda sertifika töreni yapıldı. Sertifika törenine Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır BAŞ, Ordu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsa Kaymak, Altınordu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Özkan, Disiplin Kurulu Başkanı Murat Başaran Sağra, Kurs Hocaları Mehmet Ender Sönmez, Emrah Kıraç, Sacide Diri ve kursiyerler katıldı.

Yapılan törende açıklama yapan Oda Başkanı Bahadır Baş; ‘‘Muhasebe mesleğinin ve pek çok mesleğin yaşamın kendisiyle iç içe olması gerekiyor. Uygulamaya yönelik çalışmaların mali müşavirlik bürolarının ihtiyacı olan çalışma gücünün, kalifiye nitelikli elemanın bizim istediğimiz formatta, bizim istediğimiz standartta çalışması için Ordu İşkur İl Müdürlüğü, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ordu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Odamız arasında bir protokol imzalandı. 01 Temmuz 2018 – 29 Ağustos 2018 tarihleri arasında 340 saat 21 kursiyer arkadaşımız ile beraber olduk. 4 tane Ordu Mali Müşavirler Odası eğitmeni nezaretinde bu eğitimlerimizi gerçekleştirdik. Zaman ayırıp, herhangi bir ekonomik beklentisi olmadan kursiyerlerimize bilgilerini, görgülerini, muhasebe bürolarının neye ihtiyacı olduğunu ve temel muhasebe bilgileri aktaran hocalarımıza huzurlarınızda bir kere daha teşekkürlerimi sunuyorum. Bu projenin oluşmasında büyük bir emeği olan paydaşlarımızdan birisi olan Altınordu İlçe Halk Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Bize bu finansman ihtiyacını, kursiyerlerin ihtiyaçlarını sağladıkları için İŞKUR İl Müdürümüze teşekkür ediyorum. Projenin önemli paydaşlarından birisi olan Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Konuşmasının Devamında ise; ‘‘Bizim oda olarak muhasebe kursu on yıldır yapmak istediğimiz bir projeydi. Bu kursları Odamızda düzenleyerek mesleğin teorisini değil, pratiğini mesleği fiilen icra eden eğitmenlerimizle göstermek istedik. Buradaki eğitimler sadece lafta kalmaz, yaşantınızda sizlere değer katar. Bu alanı yapmasanız başka bir alanda çalışsanız dahi size değer ve fayda katacağına inanıyorum. ’’dedi.

Altınordu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Özkan; ‘‘Halk Eğitim Merkezi olarak 72 farklı alanda üç bin üç yüz elli civarında modüler eğitim programıyla hayatın her alanıyla ilgili sosyal, kültürel, mesleki kurslar açıyoruz. Bu kurslardan biriside bilgisayarlı muhasebe kursudur. Bu kursun ilk çıkış noktası İlçe Hayat ve Öğrenme Toplantısı’nda Kaymakamımızın Başkanlığı’nda yapılan toplantıda farklı kurum ve kuruluşlarda sektörel bazlı toplantılar yapılsın, onların ihtiyaçları noktasında eğitimler yapılsın diye karar alınmıştı. Bu karara istinaden bilgisayarlı muhasebe kursunu açmaya karar verdik. Bu kursta amaç işi mutfağında öğrenip, kişiyi mutfağa sokmaktı. Bu anlamda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Katkıları için başta Ordu Mali Müşavirler Odası olmak üzere Ordu İşkur Müdürlüğümüze, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Odanın tüm yetkililerine, hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum.’’dedi.

Ordu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsa Kaymak ise; ‘‘Bu proje bir ekip işidir. Ekip olmayınca iş olmuyor. Oda Başkanı Bahadır BAŞ’ın yıllardır ısrarlı talebi, bizim çalışmalarımız, kurumdaki arkadaşların ve buradaki arkadaşların karşılıklı diyalogları ile böyle bir proje ortaya çıktı. Böyle bir kursa ihtiyaç vardı. Muhasebecilik çok önemli bir meslektir.   Sizler devletle özel sektör arasındaki bir köprüsünüz. Kimsenin hakkını kimseye geçirmeyecek, devletinde esnafında hakkını koruyacak olan sizlersiniz. Bundan sonraki yaşamınız ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.’’dedi.

Kurs sürecini değerlendiren kursiyerler görüşlerini açıkladılar.

Kursiyer Serdar Mızrak; ‘‘Kursun çok olumlu geçtiğini düşünüyorum. Öğrenmemiz gerekenden çok daha fazlasını öğrendiğimizi düşünüyorum. Elimizden geleni bizlerde yaptık, kendimize çok şey kattığımızı düşünüyorum. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’’dedi.

Kursiyer Yasemin Albayrak; ‘‘Bizlere böyle bir imkân ve fırsat sağlandığı için sizlere çok teşekkür ediyorum. Hocalarımız çok iyiydi. Para versek böyle bir imkânı ve bilgiyi alamazdık. Anlamadığımız yâda anlaşılmayan birçok konuyu hocalarımız bizler için tekrar tekrar anlattılar. Burada bizlere ders veren bütün hocalarımızın hepsi mali müşavirlik, hepsinin bürosu var. Onlar için en değerli şey zamanlarıdır. O değerli zamanlarını bizler için harcadılar. Bizim için emek verdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

340 saat ders veren eğitmenlere plaket takdim edildi. SMMM Emrah Kıraç’a plaketini Oda Başkanı Bahadır Baş, SMMM Sacide Diri’ye plaketini Altınordu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Özkan, SMMM Mehmet Ender Sönmez’e plaketini Murat Başaran Sağra takdim etti.

Anahtar Kelimeler : KURSİYERLER, SERTİFİKALARINI, ALDI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız