hurda reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST 100
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
23 Mart 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
7 Kasım 2018 Çarşamba Saat: 08:13

MÜFTÜLÜKTEN ENGELLİ KOORDİNATÖRLERİ TOPLANTISI

Engellilerin dini vecibelerini yerine getirmeleri noktasında manevi rehberlik ve danışmanlık yapmak üzere Ordu il ve İlçe Müftülüklerinde görev yapan ‘Engelli Hizmetleri Koordinatörleri’ yapılan çalışmaları değerlendirmek ve istişar
MÜFTÜLÜKTEN ENGELLİ KOORDİNATÖRLERİ TOPLANTISI

Engellilerin dini vecibelerini yerine getirmeleri noktasında manevi rehberlik ve danışmanlık yapmak üzere Ordu il ve İlçe Müftülüklerinde görev yapan ‘Engelli Hizmetleri Koordinatörleri’ yapılan çalışmaları değerlendirmek ve istişarelerde bulunmak üzere bir araya geldi.

İl Müftülüğünde yapılan toplantıya İl Müftü Vekili Avni Bolat, İl Müftü Yardımcısı Cevat Erişti, İl ve ilçe engelli koordinatörleri katıldı.

Toplantıda konuşan İl Müftü Vekili Avni Bolat, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın engellilerin din hizmetlerinden faydalanmaları için azami gayret gösterdiğini belirterek “Başkanlığımız öncelikle 81 il Müftülüğü bünyesinde engelli koordinatörleri görevlendirmiş, akabinde ise her ilçe müftülüğünde engelli koordinatörü olarak görev yapacak personelleri belirlemiştir. Bu görevlilerimiz engellilere yönelik din hizmetlerini yürütmek, engellilerin manevi gelişimlerine katkıda bulunmak, yürütülen din hizmetlerinden daha etkili şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yapmaktadırlar, Bu günkü toplantımızda ilimiz ve ilçelerinde bu manada yürütülen hizmetleri değerlendirip, yapılacak olan çalışmalar hakkında istişarelerde bulunacağız” dedi.

Diyanet İşleri başkanlığınca engellilere yönelik olarak başlatılan uygulama kapsamında Engelli koordinatörleri, bulundukları illerde il müftülüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve sivil toplum kuruluşları ile eş güdüm içerisinde engellilere yönelik manevi rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra din hizmetlerinin koordine edilmesi alanlarında görev yapıyor. Koordinatörler, engellilere, engel çeşitlerine göre dini hayatlarını nasıl yaşayacaklarına yönelik destekte veriyor.

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız