hurda reklam
  • DOLAR6,0406
  • EURO6,7470
  • ALTIN247,8095
  • BIST 10086.771
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
21 Mayıs 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
3 Aralık 2018 Pazartesi Saat: 10:34

TORUN: SEÇMEN AKP ŞANTAJINA BOYUN EĞMEYECEKTİR

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “AKP seçmene şantaj yapmaya başladı. Seçmeni tehdit ediyor. ANAP, 1989’da seçmeni eli kolu bağlı belediye başkanıyla tehdit ediyordu. Sonuçta halk Özal’ı değil muhalefett
TORUN: SEÇMEN AKP ŞANTAJINA BOYUN EĞMEYECEKTİR

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “AKP seçmene şantaj yapmaya başladı. Seçmeni tehdit ediyor. ANAP, 1989’da seçmeni eli kolu bağlı belediye başkanıyla tehdit ediyordu. Sonuçta halk Özal’ı değil muhalefetteki bizi iş başına getirdi. Bu seçimin sonu da aynı olacak. Seçmen tehdite, şantaja boyun eğmeyecektir” dedi.

Torun, AKP’nin Meclis’e sunduğu 71 maddelik torba teklifle Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın bütçesine “belediyelere yardım ödeneği” konulmasını” sert bir dille eleştirdi.

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun şunları söyledi: “Seçime aylar kala AKP’nin bu teklifi seçmene şantajdır. Bana oy atmazsan hizmet alamazsın demektir. AKP seçmenden şantajla oy istemektedir. AKP bu girişimle ayrıca belediyeleri siyasi kurumlar haline getirmeye çalışmaktadır. Oysa belediyeler doğrudan hizmet kurumlarıdır.

Bizim belediye başkanları seçimden sonra parti rozetini çıkarıp yakasına Türk bayrağı rozeti takarak herkese eşit hizmet götürmektedir.  Halka hizmet için gece gündüz demeden aslanlar gibi çalışarak kaynak bulmaktadır. Seçmen de belediyeler de çaresiz değildir.”

Seyit Torun, 1989 yılındaki seçim kampanyasında ANAP lideri Turgut Özal’ın kullandığı, “eli kolu bağlı bir belediye başkanı ister misiniz?” sloganını hatırlatarak şunları söyledi:

“Rahmetli Özal bunlardan daha açık sözlüydü. Seçime girerken açık açık bizden olmayan belediye başkanın elini kolunu bağlayacağım diyordu. Ne oldu sonuçta? Kendi kaybetti, biz kazandık. Halk ‘Limon gibi sıkılmaya hayır’ dedi. 

Halk o zaman da şantaja boyun eğmedi, şimdi de eğmeyecek. Bu sefer de tıpkı ANAP gibi AKP gidecek, halk kazanacak. Çünkü bu halk şantaja boyun eğmez, bu halka tehdit sökmez. Seçmen tarihinin hiçbir döneminde yani ne 12 Eylül’de, ne de daha sonra şantaja, tehdite boyun eğmiştir. ”

 

Anahtar Kelimeler : TORUN:, SEÇMEN, AKP, ŞANTAJINA, BOYUN, EĞMEYECEKTİR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız