hurda reklam
  • DOLAR6,0406
  • EURO6,7470
  • ALTIN247,8095
  • BIST 10086.771
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
21 Mayıs 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
6 Aralık 2018 Perşembe Saat: 09:08

“Sağlık çalışanları zor şartlar altında çalışıyor”

Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Bilal İnanlı “Sağlık çalışanları çok zor şartlar altında çalışıyor. Döner sermayeden performans ödemelerinin arttırılmalı sabit ek ödemeler emekliliğe yansıtılmalı dedi.”  Sağlık çalışan
“Sağlık çalışanları zor şartlar altında çalışıyor”

Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Bilal İnanlı “Sağlık çalışanları çok zor şartlar altında çalışıyor. Döner sermayeden performans ödemelerinin arttırılmalı sabit ek ödemeler emekliliğe yansıtılmalı dedi.”

 Sağlık çalışanlarına ödenen döner sermaye uygulamalarındaki adaletsizlikler ve bu adaletsizliği daha da büyüten keyfi düzenlemeler, her geçen gün iş motivasyonunu ve çalışma barışını bozmaktadır” diyen İnanlı, şunları söyledi:

“Döner sermayenin bir bahşiş olmadığını dile getiren Başkan İnanlı, “Döner sermaye çalışanın emeği sonunda elde ettiği hakkıdır. Ancak ne yazık ki halen ele geçen ek ödemelerin, sağlık çalışanlarının emekliliğine yansıtılmaması büyük haksızlıktır. Bir an önce adil bir ek ödeme sistemi kurulmalı ve ek ödemeler emekliliğe yansıtılmalıdır. Döner sermaye bütçesi, sağlıkta dönüşüm programıyla birlikte hastanelerin sundukları sağlık hizmetinin karşılığında başta SGK olmak üzere ilgili kurumlardan tahsil ettiği ücretlerden oluşmaktadır. Başlangıçta sadece hastanelerin bazı giderlerinin karşılanmasında kullanılan döner sermaye bütçesine, aradan geçen 16 yıl içinde yeni angaryalar ve yeni külfetler eklenmiştir. Hastanenin bazı giderlerini karşılamakla başlayan mali yükler bugün adeta bir özel hastane ile eş değer olarak tüm giderlerin karşılandığı bir hale gelmiştir. Mevcut performans sisteminin son kullanma tarihi çoktan geçmiştir. Sistem daha adil bir yapıya kavuşturulmalı, sağlık çalışanlarının toplam gelirlerinin en az yüzde 80’i sabit, yüzde 20’sinin ise performansa dayalı olmalıdır.”

Sağlık çalışanlarının devletten isteklerini de sıralayan İnalı, “Sağlık çalışanlarımız diyor ki;  Mesleki saygınlığımız korunmalı, şiddet son bulmalıdır. Sağlık çalışanlarımız diyor ki; ek ödeme tavan puanları artırılmalıdır. Sağlık çalışanlarımız diyor ki;  Yoğun iş yükü altında ezilme, 24 saatten fazla çalışma ve günaşırı nöbetler son bulmalıdır. Sağlık çalışanlarımız diyor ki; Tavan Katsayılarımız ve Unvan katsayılarımız arttırılsın. Sağlık Çalışanlarımız diyor ki;  Döner sermaye ek ödemelerimiz emekliliğe yansıtılsın” diye konuştu.

İnanlı, sağlık çalışanlarının bu haklı taleplerinin hayata geçmesi için her zaman her platformda kararlılıkla mücadeleye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız