hurda reklam
  • DOLAR6,0425
  • EURO6,7468
  • ALTIN247,8702
  • BIST 10086.771
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
21 Mayıs 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
6 Aralık 2018 Perşembe Saat: 09:11

“ÇEVKİ” GERİ DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİNİ SAHNELEDİ

Fatsa Belediyesi, Çevko (Çevre Koruma Vakfı) ve Göze Hurdacılık Ambalaj Atıkları Geri Dönüştürme tesisinin ortaklaşa düzenlediği “Geri Dönüşüm İyi Gelecek” adlı tiyatro Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında sahnelendi. Belediye Ba
“ÇEVKİ” GERİ DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİNİ SAHNELEDİ

Fatsa Belediyesi, Çevko (Çevre Koruma Vakfı) ve Göze Hurdacılık Ambalaj Atıkları Geri Dönüştürme tesisinin ortaklaşa düzenlediği “Geri Dönüşüm İyi Gelecek” adlı tiyatro Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı'nda sahnelendi. Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe tiyatroyu sosyal etkinlikler kapsamında ambalaj atıklarının geri kazanımı ve kaynakta ayırmanın önemini, doğal kaynakların tasarrufunun önemini öğrencilere anlatmak için getirdiklerini belirterek, “Bu anlamda bizlere destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.” dedi.

  Öğrencilerden çok fazla ilgi gören “Çevki” isimli tiyatro gösterisinin ileriki günlerde yeniden sahneleyeceği bildirildi. Fatsa Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürü Derya Ateşli tiyatro ile ilgili yaptığı açıklamada, ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliği kapsamında 5 yıl önce “Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak” adlı proje kapsamında ambalaj atıkları yönetimi eğitim çalışmalarının öncelikle okullarda ilk ve orta kısımda son derece önemli olduğunu belirterek, “Bu konu çocuklar üzerinde oldukça etkili olmaktadır. Proje ile ilgili eğitim çalışmaları devam edecektir. Sahnelenen tiyatroda bu konular anlatılmaya çalışıldı. Milli Eğitimin aileden önce bu konuda ilk basamak olmaktadır. Proje başarıyla sürdürülüyor. Ambalaj atıkları ile çevre bilincinin geçmiş yıllarda kıyaslandığında oldukça fazla arttığını ve daha da artacağını söyleyebiliriz. Okullarda sitelerde ve kamu kuruluşlarında başlayan proje ilçelerin tümüne hatta mahalle olan köylerimize kadar ulaştırmayı planlıyoruz. Böylelikle hem ülke ekonomisine hem de düşüncesizce tüketilen doğal kaynak israfına bir nebze de olsa katkı sağlamak istiyoruz. Bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini belirtmek isterim.” dedi.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız