hurda reklam
  • DOLAR6,0344
  • EURO6,7411
  • ALTIN247,5224
  • BIST 10086.771
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
21 Mayıs 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
6 Aralık 2018 Perşembe Saat: 09:12

"KADINLAR BİR TOPLUMUN YÜKSELMESİNDE “ANA” FAKTÖRDÜR”

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, 5 Aralık Dünya Kadınlar Gününü Kutladı.
"KADINLAR BİR TOPLUMUN YÜKSELMESİNDE “ANA” FAKTÖRDÜR”

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, 5 Aralık Dünya Kadınlar Gününü Kutladı. Sezgül yaptığı açıklamada şunlara değindi;

5 Aralık 1934 Türkiye’de kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilmesi ile birlikte aynı zamanda bu tarih tüm dünyada kadın hakları günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Demokrasi, her bireyin azami oranda katılımcı olmasını gerektiren bir sistemdir. Bu kapsamda toplumun her alanında aktif rol üstlenen kadınlarımız da aynı şekilde demokrasimizin vazgeçilmezleri arasındadır.

Kadınlarımız, bireyler olarak bizlerin doğumundan ölümüne kadar her aşamamızda yanında olan ve geleceği şekillendirirken birer örnek teşkil eden kıymetlilerimizdir.

Günümüz Türkiye’sinde ise kadınlarımız hayatın her kademesinde aktif rol oynarken, siyasi yaşamda da belirleyici rol üstlenmeye devam etmektedirler.

1934 yılında seçme ve seçilme hakkı verilmesi ile birlikte Türk siyasi hayatında aktif rol oynayan kadınlarımız, aradan geçen 84 yılda her alanda kendilerini başarı ile ispat emişlerdir.

Ünye Belediyesi olarak bugün kentimizin şekillenmesinde kadınlarımızın önemli görevler üstlenmektedirler. Belediyemizin her kademesinde görevlerini başarı ile icra eden hanım kardeşlerimiz, kentin geleceğine yön veren çalışmalarımızda bizlere yol gösterici olmaya devam etmektedirler.

Ünye Belediyesi olarak ayrıca kadınlarımızın sosyal hayata katılımlarını arttırmayı amaçlayan birçok uygulama gerçekleştiriyoruz.

Hanımlar Lokali, Spor faaliyetleri, kültürel etkinlikler başta olmak üzere her alanda hanım kardeşlerimize yönelik birçok hizmeti onlarla buluşturuyoruz.

Bizler, güçlü toplumların güçlü kadınlar üzerinde yükseleceğine olan inancımızı gururla ifade ederken, geleceğini şekillendirdiğimiz kentimizde hanım kardeşlerimizin her alanda katılımcı ve belirleyici olmaları için ortak paydalar oluşturan yönetim biçimini sürdürüyoruz ve sürdürmeye de devam edeceğiz.

 

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız