HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
7 Ocak 2019 Pazartesi Saat: 09:20

Ordu’nun suyu 24 saat kontrol altında

Ordu’nun suyu 24 saat kontrol altındaOrdu İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından 3 Ocak’ta “Sularda Bilgilendirme, Değerlendirme, Planlama ve Koordinasyon Toplantısı” düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde görevli çevre sağlığı teknisyenleri , Ordu Halk Sağlığı Laboratuvarı birim sorumluları ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Fatih Aydın halk sağlığının korunmasında başlıca unsurlarından birinin su kalitesi olduğunu belirterek; “halkımıza sağlıklı ve yeterli su temini görevi mahalli idarelerin, kontrolü ve izlenmesi görevi ise Sağlık Bakanlığı’nın uhdesindedir.  2019 yılında 402 içme kullanma suyu şebekesi bulunan ilimizin zorlu coğrafi yapısı nedeniyle saha çalışmaları yürütülürken İl Sağlık Müdürlüğü ve OSKİ’nin koordineli çalışması oldukça önemli. Özellikle ilimizde yaşanan sel felaketleri sürecinde sahada 24 saat hizmet veren tüm personelimiz takdire şayan bir performans sergiledi” dedi.

Toplantıda hizmetlerin işleyişinin ve sonuçlarının değerlendirilmesi, 2019 yılında yapılacak çalışmaların planlaması ve koordinasyonu konuları görüşülerek, belirlenen konularda eğitimler düzenlenerek, çalışanlar bilgilendirildi.

 

Anahtar Kelimeler : Ordu’nun, suyu, 24, saat, kontrol, altında

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız