HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
9 Ocak 2019 Çarşamba Saat: 09:36

ZENGİN; “MAĞDURİYETİMİZ UZAYIP GİDİYOR”

Kamu Sen Ordu İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, Türkiye’de emeklerinin karşılığı verilmeyen, alın terinin hakkı ödenmeyenlerin başında sağlık çalışanlarının geldiğini söyledi. Zengin, y
ZENGİN; “MAĞDURİYETİMİZ UZAYIP GİDİYOR”

Kamu Sen Ordu İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, Türkiye’de emeklerinin karşılığı verilmeyen, alın terinin hakkı ödenmeyenlerin başında sağlık çalışanlarının geldiğini söyledi.

Zengin, yaptığı açıklamada; “Sıfırlanan döner sermayeler, yetersiz nöbet ücretleri, düşük kalan maaşlar olmak üzere sağlık çalışanlarının mağduriyeti bir liste halinde uzayıp gitmektedir. Sağlık çalışanlarının ekonomisinde böylesine bir yangın varken sağlık camiasına dışlardan bakanlar ise sizin döner sermayeniz var, çok para alıyorsunuz yalanına ısrarla ve yıllardır sarılmaktadırlar.

Bu yalan söylene söylene kamuoyunda gerçekmiş̧ gibi bir algı oluşturulmuş̧ ve iş sağlık çalışanlarının ücretlerin arttırılmasına gelince bu bahane ile talepleri karşılanmamıştır’’ dedi.

Sağlık çalışanlarının iş yüküne dikkat çeken Zengin; “İş yükü sürekli artarken, muayene sayısı yükselirken döner sermayeden aldığı paylar ise sürekli küçülerek yok olmuştur. Sloganı çalıştıkça kazanma olarak sunulan bu sistem uygulamaları ve idarecilerin tavırları ile ne kadar çalışırsan çalış̧ sonuç̧ sıfıra dönüşmüştür.

Sağlık çalışanları, özveri ile hizmet üretip, çalıştıkları halde tabiri uygunsa dönerden yiyememiş̧, yavan ekmeğe mahkum edilmişlerdir’’ diye konuştu.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız