HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
10 Ocak 2019 Perşembe Saat: 09:42

13. AMELİYATINDA SAĞLIĞINA KAVUŞTU!

  Çeşitli sağlık sorunları yüzünden 13 kez ameliyat olan 81 yaşındaki Zennure Yangın halsizlik şikayeti nedeniyle evden çıkamaz hale geldi. Kan seviyesi de düşük olan Yangın’a bir türlü teşhis konulamadı. Medical Park Ordu Hastane
13. AMELİYATINDA SAĞLIĞINA KAVUŞTU!

 

Çeşitli sağlık sorunları yüzünden 13 kez ameliyat olan 81 yaşındaki Zennure Yangın halsizlik şikayeti nedeniyle evden çıkamaz hale geldi. Kan seviyesi de düşük olan Yangın’a bir türlü teşhis konulamadı. Medical Park Ordu Hastanesi’ne giden hastanın bağırsaklarında 3 cm’lik bir kitle tespit edildi. Zennure Yangın, 3 saatlik kapalı ameliyatla aylarca çektiği çileden kurtuldu, kısa sürede taburcu oldu.

 

 

Ordu Fatsa’da yaşayan ünlü fındık tüccarı Rahmi Yangın’ın eşi Zennure Yangın’ın uzun süredir halsizlik ve yorgunluk şikayeti vardı. Doktor doktor gezen Yangın’a bir türlü teşhis konulamadı. Vücudundaki kan seviyesi de sık sık düşen 81 yaşındaki hastaya kan takviyesi yapıldığı halde, bir türlü bu sorunun önüne geçilemiyordu. Aile son çare olarak Medical Park Ordu Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Fuat Ekiz’e başvurdu.

 

YÜKSEK RİSKLİ AMELİYAT

 

Doç. Dr. Ekiz’in yaptığı kolonoskopi işlemi ve kontroller sonucunda hastanın bağırsaklarında 3 cm’lik bir kitle tespit edildi. Diyabet ve hipertansiyon hastası olmasının yanı sıra kalbindeki stent sebebiyle kan sulandırıcı da kullanan Zennure Yangın’ın ameliyat değerlendirmesi, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nihat Polat tarafından yapıldı ve ‘yüksek riskli’ olarak belirlendi. Daha önce 12 kez çeşitli sebeplerle (diz protezi, bel fıtığı, kalp stenti, kalp pili vs.) ameliyat geçiren Yangın’ın 13. kez ameliyat edilmesi gerekiyordu. Risk durumu yüksek olan hastanın laparoskopik yöntemle (kapalı) ameliyat edilmesi kararlaştırıldı. Zennure Yangın,
3 saat süren ameliyatla bağırsağındaki kitle alınarak sağlığına kavuştu.

 

TÜMÖRÜN YAYGIN OLMAMASI ÖNEMLİYDİ

 

Hastanın durumunu aynı gün içerisinde onkoloji, kardiyoloji ve gastroenteroloji uzmanları ile değerlendirdikten sonra ameliyat kararı aldıklarını vurgulayan cerrahi ekibin başındaki Op. Dr. Nihat Polat, “Kapalı yöntem kolon cerrahisi için tümörün uygun ölçülerde olması ve yaygın olmaması bizim için önemlidir. Hastamızın mevcut risklerinin yüksek olması ve çok sayıda ameliyat geçirmiş olması sebebiyle riski düşürmek ve daha hızlı iyileşme sağlayabilmek için kapalı kolon cerrahisi yapılmasına karar verdik. Ameliyat başarılı geçti. 10 gün sonra da hastamızı günlük hayatına devam edebileceği şekilde taburcu ettik” diye konuştu.

 

“EŞİMİN SAĞLIK DURUMU İYİ”

 

Eşi Zennure Yangın’ın sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen işadamı Rahmi Yangın ise, “Daha önce çok sayıda ameliyat geçiren eşimin tekrar ameliyat edilecek olması bizleri endişelendirdi. Ancak gerek ameliyatımızı gerçekleştiren Dr. Nihat Polat, gerekse hastanenin diğer tüm doktorlarının bizlere hissettirdiği güven dolayısıyla ameliyatın Medical Park Ordu Hastanesi’nde yapılmasına karar verdik. İyi ki de böyle bir karar vermişiz. Eşim şu anda son derece iyi ve sağlıklı durumda” dedi.

Anahtar Kelimeler : 13., AMELİYATINDA, SAĞLIĞINA, KAVUŞTU!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız