hurda reklam
  • DOLAR5,8291
  • EURO6,5596
  • ALTIN238,4418
  • BIST 10096.886
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
19 Nisan 2019 Cuma
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
9 Şubat 2019 Cumartesi Saat: 11:07

GÜLER’İN, DURUGÖL PROJELERİ PARMAK ISIRTTI

Durugöl Mahallesi Muhtar adayı Meftune Güler, projelerini tamamladı. 31 Mart 2019’da yapılacak olan mahalli ve yerel idareler seçimlerinde Durugöl Mahallesine muhtar adayı olarak çıkan Meftune Güler, hazırladığı projelerle parmak ısırtt
GÜLER’İN, DURUGÖL PROJELERİ PARMAK ISIRTTI

Durugöl Mahallesi Muhtar adayı Meftune Güler, projelerini tamamladı. 31 Mart 2019’da yapılacak olan mahalli ve yerel idareler seçimlerinde Durugöl Mahallesine muhtar adayı olarak çıkan Meftune Güler, hazırladığı projelerle parmak ısırttı.

Gazeteci Şafak Deliçakar’a verdiği röportajda projelerini kamuoyu ile paylaşan Güler, hem mahallesinde hem de Altınordu’da en güçlü kadın adaylar arasında yer alıyor.

 

Şafak DELİÇAKAR: Sayın Güler, haftanın röportajı sayfamıza yeniden hpşgeldiniz. Bir kez daha sizleri ağırlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Evet Durugöl Mahallesi için projelerinizin hazır olduğunu söylediniz. Belli başlı projeleri sırasıyla paylaşmak istiyorum. İlk olarak ‘Mahalle Pazarı Proje’nizden bahseder misiniz?

 

Meftune GÜLER: Hoşbulduk sayın Deliçakar. Tekrar bana bu fırsatı sağladığınız için teşekkür ediyorum. Durugöl mahallesi 8 bin nüfusa sahip olan bir mahalle. 5 bin küsur civarında seçmenimiz var nezih bir mahalle. Kültür bakımından eğitim açısından. 20 yıldır bu mahalledeyim. Önceki muhtarlarımızın bir eksiği fark edemediğini gördüm benim mahallemdeki vatandaşım neden Akyazı’ya mahkum olsunlar. Onun için mahallemize Pazar olayını gerçekleştirmek istiyorum. Bu benim en büyük projelerimden olacak.

Büyükşehir ya da Altınordu belediyesi hangi partiden seçilirse seçilsin ben bu projelerimle onların kapısında olup gerçekleştirmek için çaba harcayacağım.

Kapalı bir pazar yeri olsun istiyorum yerini de tespit ettim. Köy pazarı şeklinde bir Pazar olsun istiyorum sadece hafta sonları açık olan bir Pazar istiyorum.

 

Şafak DELİÇAKAR: Durugöl kumbara projeniz hakkında neler söyleyeceksiniz?

Meftune GÜLER: Kumbara projesindeki amacım haftanın bir günü Valimizin insanların dertlerini dinlediği gibi bende haftada bir olsun 15 günde bir olsun muhtarlığımda genç kızlarımızın genç erkeklerimizin hanımlarımızın onların deflerini dinleyip çözüm aramak istiyorum. Ayda 2-3 defa esnaflarımızı ziyaret ederek onlarında dertlerine çare olmak istiyorum.

 

Şafak DELİÇAKAR: Durugöl projesinde neler anlatılıyor?

Meftune GÜLER: Bu projede bütün insanların derdini dinlemek. Öğrencilerimizin maddi sıkıntılarınız dinlemek ev hanımlarının erkek muhtara söyleyemediği sıkıntılarını anlatmasını sağlamak ve bunlara çözüm üretmek bu projede en önemli konularımız arasında.

Sosyal alan güvenliğine çok önem veriyorsunuz bu konuyu biraz açar mısınız?

Mesela okullardaki çocuklarımızın daha iyi yerlere gelmesini istiyorum. Biliyorsunuz uyuşturucu madde ilk okullara kadar düştü. Bunu önüne geçebilmek parklarımızda oturan genç kızlarımızı kimsenin rahatsız etmemesini sağlamak için elimizden geleni yapacağız.

 

Şafak DELİÇAKAR: Aile piknik alanları projenizi anlatır mısınız?

Meftune GÜLER: Bu benim en çok yapmak istediğim en başta yapmak istediğim projem. Bizim eskiden çöp olayımız vardı şimdi kurtulduk ben o çöp tarafından soya sapağına kadar olan boş alanda piknik alanı yapılmasını istiyorum. Sadece oturup mangal yapmak değil bir de park istiyorum ve yeşil alan istiyorum. Parkın içerisinde spor yapılacak yerlerin kurulması. Bizim mahallemizde iki yerde parkımız yok. Bana bundan dolayı istek geldi zaten bende bunu düşünüyorum. Spor aletleri olan yürüyüş yolu olan bir park düşünüyorum.

 

Şafak DELİÇAKAR: Alt yapı ve üst yapı tespitleriniz nelerdir?

Meftune GÜLER: Bu eksikliklerimiz çöplük olan kısımdan soya sapağına kadar olan kısımda yer alıyor. Şu anda bile çamurda yürüyen insanlarımız var. Asfalt olaylarımız yok geçici yapılan bir şeyler var. Okuyan genç projesinde gençlerimiz ne zorluklarla okuyorlar kimse bilmiyor ben bunu Ordu’da ne kadar iş adamımız varsa kapılarına giderek çocuklar için yardım isteyeceğim onlsrı hiç rencide etmeden bunu yapacağım. Muhtarlık maaşımın çoğunu bu çocuklar için kullanmak istiyorum.

 

Şafak DELİÇAKAR: Vefa projenizden bahseder misiniz?

Meftune GÜLER: Evlerde hasta olan yaşlılarımız var bunların çoğunun evde sağlık hizmetinden haberleri yok. Ben bu vatandaşlarımızı tek tek tespit edip evlerinden ayrılmadan yataklarından kalkmadan evde sağlık hizmeti almalarını sağlamak istiyorum. Birde engelli kardeşlerimiz için yapılanlardan daha fazlası ne ise nasıl yapılırsa onları sağlamak istiyorum.

 

Şafak DELİÇAKAR: Sayın Güler, tekrar geldiğiniz için teşekkür ediyor, projelerinizle birlikte seçim takviminde çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Meftune GÜLER: Bende yeniden başta şahsınıza ve Ordu Yeni Haber Gazetesi sahip ve çalışanlarına bu fırsatı sağladığınız için teşekkür ediyor, yayın hayatınızda başarılarınızın devamını diliyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler : GÜLER’İN, DURUGÖL, PROJELERİ, PARMAK, ISIRTTI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız