hurda reklam
  • DOLAR6,1348
  • EURO6,8519
  • ALTIN252,9957
  • BIST 10084.305
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
23 Mayıs 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
12 Mart 2019 Salı Saat: 09:12

“TÜRKİYE’NİN BEKA SORUNU YOK”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altınordu Belediye Başkan Adayı Birol Yılmaz ve CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu’da yayın yapan yazılı ve görsel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldiler. Ordu günde
“TÜRKİYE’NİN BEKA SORUNU YOK”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altınordu Belediye Başkan Adayı Birol Yılmaz ve CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu’da yayın yapan yazılı ve görsel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldiler.

Ordu gündeminin değerlendirildiği ve seçim çalışmalarının öne çıktığı toplantıda açılış konuşmasını yapan CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Birol Yılmaz, belediyecilik çerçevesinde Ordu’ya yapılan bütün hizmetlerde emeğinin ve katkısının olduğunu anımsatarak bu hizmetlerin devamı için yeniden göreve talip olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un belediye başkanlığı yaptığı dönemde başkan yardımcılığı yaptığını da hatırlatan Yılmaz; “Daha önce başkan yardımcısı olarak hizmet ettiğim kentimize, belediye başkanı olarak Altınordumuza hizmet etme şansının bana verilmesinden doğan mutluluğumu sizinle paylaşıyorum. Altınordu'nun yeniden Karadeniz’in marka kenti olma yolundaki bu süreçte bütün halkımızın desteğinin devamını diliyorum” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’da, burada yaptığı konuşmada; "Birileri beka sorunu adı altında suni sorunlar üreterek bu süreci yönetmeye çalışıyor. Türkiye'nin beka sorunu yok. Türkiye'nin sadece ekmek sorunu, geçim sorunu, işsizlik sorunu var. Tarımda üreten ülke olmaktan maalesef çıktık. Bu yıl tarımsal üretimin bir önceki yıla göre daha az olduğunu görüyoruz” dedi.

Benzer durumun sanayi sektöründe de yaşandığını, sanayide ciddi kapasite kaybı olduğunu da iddia eden Torun, "Eğer bu noktada da üretimi artıramazsak ciddi sorunlar bizi bekliyor" şeklinde konuştu.

Torun, bir ülkede sosyal devletin ilkeleri yerine getirilmediği takdirde huzurun sağlanamayacağını kaydederek şöyle devam etti: "Sosyal devlet sadece ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek değil. Sosyal devlet demek insanın her türlü ihtiyacını sürdürülebilir kılmak demektir. Vatandaşların en büyük derdi geçimdir. Böyle bir ortamda Türkiye yerel seçime gidiyor ama birileri beka sorunu adı altında suni sorunlar üreterek bu süreci yönetmeye çalışıyor. Türkiye'nin beka sorunu yok. Türkiye'nin sadece ekmek sorunu, geçim sorunu, işsizlik sorunu var."

Türkiye'nin içinde bulunduğu durumdan çıkışın mümkün olduğunu da ifade eden Torun, şunları söyledi: "Buradan çıkış sadece Türk milletinin tercihlerine bağlı. Buradan çıkmak sadece bir irade göstermeye bağlı. Buradan çıkış sadece kararlı olmaya bağlı. Eğer buradan çıkarsak bakacaksınız çok farklı bir Türkiye'yi ortaya koymak mümkün. İnsanların mutlu olduğu, ayrışmadığı, kucaklaştığı ve ürettiği, ürettiğini de paylaştığı bir ülkeyi ortaya koymak son derece mümkün.

Bunun yolu ve çözümünü de biliyoruz. Bir tek şeye ihtiyacımız var. Bu seçimde diyeceksiniz ki biz yerelde artık yöneticilerimizi seçmek istiyoruz. Bu uyarıyı yaparsanız göreceksiniz ki başka bir Türkiye mümkün."

Bu seçim sürecinde bir ayrışma ve ötekileştirme dili ile karşı karşıya kaldıklarının altını önemle çizen Torun, "Bu doğru değil. Bu ülke birçok badireyi atlattı, birçok sorunu atlattı ama hiçbir zaman birlik ve beraberliğini kaybetmedi. Şu anda bu süreç ısrarla da yaşatılmak isteniyor. Bu tuzağa asla düşmeyeceğiz. Biz bir arada birlikte yaşayacağız" diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler : “TÜRKİYE’NİN, BEKA, SORUNU, YOK”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız