hurda reklam
  • DOLAR6,1375
  • EURO6,8424
  • ALTIN253,0281
  • BIST 10084.383
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
23 Mayıs 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
13 Mart 2019 Çarşamba Saat: 09:09

KARADENİZ KARİYER FUARI BAŞLADI

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Karadeniz Kariyer Fuarı başladı.
KARADENİZ KARİYER FUARI BAŞLADI

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Karadeniz Kariyer Fuarı başladı. ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Üniversitesinin de paydaş üniversiteler arasında yer aldığı kariyer fuarının açılışına katıldı.

Üniversite mezunlarına ve öğrencilere istihdam ve staj imkanı sağlamanın yanı sıra yöneticilerin genç yeteneklerle iletişim kurmasının ve deneyimlerini paylaşmasının amaçlandığı Karadeniz Kariyer Fuarı’na 11 binin üzerinde öğrenci kayıt yaptırdı. Bununla birlikte fuarda kamu sektörü ve özel sektörden 150 kurum ve firma yer aldı.  Öğrencilerin firma yetkilileriyle birebir görüşebileceği, kariyer ve istihdam konularında bilgi edinme fırsatı bulacağı kariyer fuarına Üniversite personel ve öğrencilerinden de katılım sağlandı.

Üniversite öğrencilerinin kariyerlerini biçimlendirme noktasında bir rehber görevi üstlenen bu tür etkinliklerin hem gençlerin karar verme sürecinde hem de kariyerin rastgele bir seçimden öte planlama ve strateji meselesi olduğunun anlaşılması noktasında önemli bir misyon üstlendiğini ifade eden ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Kariyer, arkasında yoğun araştırma ve hedef belirleme aşamalarının olduğu geleceğe dair stratejik adımların belirlendiği bir karar verme sürecidir. Dolayısıyla gençlerin bu noktada uzman ve yetkin organlardan destek alması ve bu destek çerçevesinde geleceğini şekillendirmesi elzemdir. Bu noktada Üniversitemizin de paydaş üniversiteler arasında yer aldığı Karadeniz Kariyer Fuarı’nın, karar mekanizmalarını harekete geçirici işleviyle bölgemizde yer alan Üniversitelerin tüm öğrencilerine kariyer yolculuğunda yardımcı olacağına inanıyorum. Bu düşüncelerle himayeleri ile bu fuarın gerçekleştirilmesinde destekleri yadsınamaz Cumhurbaşkanlığı makamımıza ve organizasyon kısmındaki emekleri bakımından da Karadeniz Teknik Üniversitesine teşekkürlerimi sunuyorum.”  şeklinde konuştu.

 

Anahtar Kelimeler : KARADENİZ, KARİYER, FUARI, BAŞLADI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız