hurda reklam
  • DOLAR5,8898
  • EURO6,5842
  • ALTIN241,7673
  • BIST 10096.142
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
13 Nisan 2019 Cumartesi Saat: 10:41

“AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE TAŞIMAK”

  Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Ordu’da  ilk defa göreve başlayan, Şube Müdürlerine yönelik olarak düzenlenen Yöneticilik Formasyonu Kazandırma seminerine katılarak, bilgi paylaşımlarında bulundu. Altınordu Halk E
“AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE TAŞIMAK”

 

Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Ordu’da  ilk defa göreve başlayan, Şube Müdürlerine yönelik olarak düzenlenen "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma" seminerine katılarak, bilgi paylaşımlarında bulundu.

Altınordu Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda başlayan seminerin açılış programına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve bağlı ilçelere yeni atanan Şube Müdürleri ile tanışarak, görüş alışverişinde bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş’ın yöneticilik vizyonu ve kurum kültürü konulu ilk dersi ile başlayan seminere ilimize yeni atanan Şube Müdürlerinin yanında Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesinden sorumlu İl Millî Eğitim Şube Müdürü Yusuf ÜTÜ de katıldı.

Yöneticilik vizyonu ve kurum kültürü konulu sunumu kapsamında görüşlerini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Ordu’da  Eğitim Alanında Yaşanan Gelişmeler, Projeler, Mesai Saatlerine Uyma, Norm Kadro Belirleme, Yönetici ve Öğretmenlere Ders Görevi Verme, Tasarruf Tedbirleri, Okullarda Meydana Gelen Olaylarda Kriz Yönetimi, Kurum Kültüründe Kurumsal Değerin Yeri,  konularında önemli açıklamalarda bulundu.

Seminerde, eğitimci mesleğinin özveri isteyen bir meslek olduğunu dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, ”Amacımız ilimizde bulunan örgün eğitimdeki öğrencilerimizi iyi insan olarak geleceğe taşımaktır. Bu seminerde sizlerle olmamızın amacı ilimizdeki eğitim koşumuzda hep beraber koşmak ve beraber istişare halinde olmanın önemine bir kez daha varmaktır” dedi.  Başarılı bir yöneticinin iletişim odaklı olması gerektiğini belirtirken, konuşmasında bir yönetici temsil ettiği kurum veya işletmenin amaçlarını ve hedeflerini, misyon-vizyonunu, stratejilerini, tarihçesini, kurumsal ilkelerini, değer önermelerini çok iyi bilmelidir. İyi bir yönetici, insanları dinlemesini bilir. Öyle ki iş gören veya hizmet alan ayrımı yapmadan vakit ayırıp kendisine başvuran her insanı dinler ve notunu kaydeder. Sürekli öğrenme ve kendisini geliştirme yönünde farkındalık sahibi olmalı, ayrıca sürekli okuyan ve öğrenen yönüyle iyi bir rol model olacağını unutmamalıdır.” sözlerine yer verdi.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız