hurda reklam
  • DOLAR5,8898
  • EURO6,5842
  • ALTIN241,7673
  • BIST 10096.142
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
13 Nisan 2019 Cumartesi Saat: 10:42

“DUA MÜMİNİN EN BÜYÜK SİLAHIDIR”

  Ordu İl Mü
“DUA MÜMİNİN EN BÜYÜK SİLAHIDIR”

 

Ordu İl Müftüsü Mürsel Öztürk Diyanet TV de canlı yayın konuğu oldu. Programda sözlerine Ordu’dan selam getirdim diyerek başlayan Müftü Öztürk, Allah’ın rahmet ve merhametine dikkat çekerek Tevbe hususunda şu bilgileri verdi:

“Cenab-ı hak kuldan sadece küçücük bir yaklaşım ve dönüş beklemektedir. Buna biz tövbe diyoruz.  Cenab-ı Hakkın vahdaniyetini ve ulûhiyetini gönlünde hisseden bir insan ne kadar günahkâr olursa olsun ufacık bir samimi dönüşle Cenab-ı Hak ona bütün mağfiretini bağışlıyor. Bizim inancımıza göre bağışlayamayacağı hiçbir günah da yoktur. İşin hikmeti, kuldan bir dönüş olması gerekmektedir. Tevbenin anlamı da zaten dönüş demektir. Bu günkü tabirle tevbe değişim ve dönüşüm demektir. Kulun kötü halden iyi hale bir değişim ve dönüşüm istemesidir.” Dedi.

Öztürk, Tevbenin kul hakkı dışında, Cenab-ı Hakkın haklarına taalluk eden bütün günahları samimi bir dönüş olduğu takdirde dilerse Allah’ın bağışlaması ile ortadan kaldıracağını, bunun tamamen kulun ihlas ve samimiyetine, içten dönüşüne bağlı olduğunu sözlerine ekledi.

İstiğfar ise pişmanlık demektir diyen Öztürk “yaptığımız hatalara pişmanlık duymak, duruma göre gözyaşı dökmektir. Kul için ondan sonra ise dua kapıları açılmaktadır. Kulun yapacağı en önemli şey Allaha yönelmesidir. Bu yönelme olduğu takdirde kul kendisini Cenab-ı Hakkın rahmet ırmağına atmış demektir.” İfadelerini kullandı.

Dua konusunda da bilgiler veren Öztürk, dua ile ilgili şunları ifade etti:

 “Rabbimiz bize bizden daha yakındır. Şah damarımızdan bize daha yakın olan Allah’a (c.c) dua için aracıya gerek yoktur. O, bizi her zaman duyuyor, görüyor ve kalbimizden geçenleri biliyor. Bazen dilin bile yetersiz kaldığı hallerimizi Rabbimiz biliyor. Gönlümüzü ona yönelttiğimizde Allah kullarına medet eder. Dua müminin en büyük silahıdır.”

Müftü Öztürk, program boyunca “Tevbe, İstiğfar ve Dua kavramları” konusunda izleyenleri bilgilendirdi.

 

Anahtar Kelimeler : “DUA, MÜMİNİN, EN, BÜYÜK, SİLAHIDIR”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız