HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
21 Eylül 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
7 Haziran 2019 Cuma Saat: 12:38

“ŞİMDİ KIRGINLIK, KÜSKÜNLÜK VAKTİ DEĞİL”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ramazan Bayramını geçirmek ve çeşitli etkinliklere katılmak için memleketi Ordu’ya geldi. Kurtulmuş, yenilecek olan İstanbul seçimleri hakkında Fatsa’da yaptığı konuşmada
“ŞİMDİ KIRGINLIK, KÜSKÜNLÜK VAKTİ DEĞİL”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ramazan Bayramını geçirmek ve çeşitli etkinliklere katılmak için memleketi Ordu’ya geldi. Kurtulmuş, yenilecek olan İstanbul seçimleri hakkında Fatsa’da yaptığı konuşmada, "Şimdi kırgınlık, küskünlük, dargınlık vakti değildir. Hesap sorma ve uyarıda bulunma vakti değildir. Kızgınlık ve küskünlüğün alternatifi İstanbul'da Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmak, İstanbul'da Binali Bey'in seçilmemesi için sandığa gitmemek ve boş oy vermek değildir. Daha açık söyleyeyim, AK Parti kadrolarına ve yaptığı işlere kızgınlığın bedeli, CHP'nin adayını o koltuğa oturtturmak hiç değildir" dedi. Ordu-Giresun Havalimanı'nda karşılanan Numan Kurtulmuş, AK Parti Fatsa İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen kahvaltı programında partililerle bir araya geldi. Vatandaşların Ramazan Bayramını tebrik eden Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin önündeki en önemli gündem maddesinin 23 Haziran seçimleri olduğuna dikkat çekerek, Ordululardan İstanbul seçimleri için destek istedi. Kurtulmuş, İstanbullu seçmenlerin sandık başına giderek bir kez daha kararlarını vereceklerini belirterek, milletin kararı ne olursa olsun, saygı duyacaklarını söyledi. Numan Kurtulmuş, "Biz, milletimizin kararını baş göz üstüne kabul eden bir siyasi anlayışın içerisindeyiz. Bizim için, Türkiye'nin siyasi tarihinde milletten başka hiçbir söz sahibi unsur yoktur. Biz siyasi hayatımız boyunca ne tankların palet şakırtılarında, ne başkalarının yaptığı gibi 28 Şubat gibi dönemlerin o karanlık atmosferinden medet umarak, siyaseten onlara destek verenlerden olmadık. 27 Mayıs'a destek verenlerden olmadık. 12 Eylül'de, 12 Mart'ta 28 Şubat'a destek verenlerden olmadık, 27 Nisan'a destek verenlerden olmadık. Söz de karar da milletin" dedi.

"İSTANBUL'DA ÇOK BAŞARILI BİR SONUÇ ALACAĞIZ"

Kurtulmuş, bütün Karadeniz bölgesinden İstanbul'da yaşayan vatandaşların, Karadeniz ruhunu bir kez daha canlandırarak, 23 Haziran seçimlerinde AK Parti'ye destek vereceklerine inandıklarını ifade etti. Kurtulmuş, sözlerinin devamında; "İnşallah onlar bu seçimde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı, Binali Yıldırım'ı ve AK Parti'yi yalnız bırakmayacak ve İnşallah İstanbul seçimlerinde çok başarılı bir sonuç alacağız. Son 31 Mart seçimleri dolayısıyla İstanbul'da yaşayan Karadenizli seçmenin, CHP'nin adayını desteklediği şeklinde yanlış bir algı var. CHP'nin adayına oy veren kardeşlerimiz de olmuştur ama İstanbul'da oturan Karadeniz kökenli seçmenlerimiz AK Parti'yi desteklemiş ve desteklemeye de devam edecektir" diye konuştu.

"AK PARTİ'YE KIZGINLIĞIN BEDELİ, CHP'NİN ADAYINI O KOLTUĞA OTURTMAK DEĞİLDİR" Karadeniz'de, CHP'nin kazandığı son seçim, 1946 seçimleri olduğunu da söyleyen Numan Kurtulmuş, "Şimdi kırgınlık, küskünlük, dargınlık vakti değildir. Hesap sorma ve uyarıda bulunma vakti değildir. Kızgınlık ve küskünlüğün alternatifi İstanbul'da Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmak, İstanbul'da Binali Bey'in seçilmemesi için sandığa gitmemek ve boş oy vermek değildir. Daha açık söyleyeyim, AK Parti kadrolarına ve yaptığı işlere kızgınlığın bedeli, CHP'nin adayını o koltuğa oturtturmak hiç değildir" ifadelerini kullandı.

"İSTANBUL SEÇİMLERİ DAHA ÇOK DİKKAT ÇEKTİ"

Kurtulmuş, bütün dünyanın gözünün, 23 Haziran İstanbul seçimlerinde olduğunu söyleyerek şunları söyledi: "Geçtiğimiz günlerde Avrupa Parlamentosu seçimleri oldu. İnanın ki Avrupa Parlamentosu seçimleri kadar, ondan çok çok daha fazla İstanbul'da yenilenecek seçimleri ele alındı. Avrupa'da parlamento seçimi varken, Avrupa'daki gazetenin, bazı siyaset merkezlerinin İstanbul seçimlerine ilgisinin neden fazla olduğunu düşünmek lazım."

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız