HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
21 Eylül 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
9 Haziran 2019 Pazar Saat: 15:05

“TURİSTLERİ OTELE BAĞIMLI OLMAKTAN KURTARMALIYIZ”

Konaklama dışında harcama yapan turist kazanmak için her şey dahil sistemden vazgeçilmesi gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken,
“TURİSTLERİ OTELE BAĞIMLI OLMAKTAN KURTARMALIYIZ”

Konaklama dışında harcama yapan turist kazanmak için her şey dahil sistemden vazgeçilmesi gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, '2023'te 70 milyon turist, 70 milyar dolar turizm hedefine ulaşmada öncelikli yapılması gereken her şey dahil sistemin kaldırılması olmalıdır. Konaklamanın dışında, gezen, dolaşan, alışveriş yapan turisti kazanmak için, turisti otele bağımlı olmaktan çıkartmalıyız. Çevredeki diğer güzelliklerin görülmesi, esnaftan alışveriş yapılması ekonomimizi de turizmimizi de canlandırır' dedi.

-'NİTELİKLİ TURİST KAZANMAK İÇİN HER ŞEY DAHİL SİSTEM KALDIRILMALI'

Her şey dahil sistemin esnafa zarar verdiğini ve kaldırılması gerektiğini dile getiren Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Turizm Bakanımız, nitelikli turist yani konaklama dışında harcaması fazla olan, yüksek gelir grubundaki turistleri hedefleyen politikalar üretileceğini belirtti. Bu politikaların en başında her şey dahil sistemin kaldırılması olmalı. Çünkü turist, her şey dahil sistemin olduğu yerde konaklama dışında ne çevreyi geziyor ne de esnaftan alışveriş yapıyor. Her şey dahil olduğu için tek seferlik bir ödeme ile tüm tatilini tek bir yerde geçiriyor. Bu da özellikle turistik bölgelerdeki esnafımızın kazancını azaltıyor. Bunun yanı sıra bazı tur rehberleri, ziyaretçilerin esnaftan alışveriş yapmasını engelliyor ve yalnızca anlaşmalı oldukları yerlere yönlendiriyor. Bu tür haksız uygulamalar yapanlar denetlenmeli ve tespit edilmeli' şeklinde söyledi.

-'YILIN İLK ÇEYREĞİNDE 5,4 MİLYON TURİST ÜLKEMİZİ ZİYARET ETTİ"

Yaz turizminin bu yıl bayram ve yaz tatili boyunca yoğun geçeceğini hatırlatan Palandöken, 'Bayram tatili için otellerin yüzde 100 doluluk oranına ulaşmış olması bu yılın turizm açısından bereketli bir yıl olacağının habercisi. Ramazan ve Kurban bayramlarının uzun tatiller olması ve klasik yaz aylarında yaşanan yaz turizmi bu yıl geçen yıla göre katlanarak artacağını söylemek mümkün. Öyle ki henüz yılın ilk çeyreğinde 5,4 milyon yabancı turist ülkemize geldi ve ülkemizi ziyaret edenlerin kişi başı ortalama harcaması 697 dolar olarak kayıtlara geçti' diye belirtti.

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız