HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
21 Eylül 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
11 Haziran 2019 Salı Saat: 09:51

“İMAMOĞLU ÖZÜR DİLEMELİ”

Memur-Sen Ordu İl Temsilcisi İsmail Çelenk 5 Haziran Çarşamba günü Ordu Havalimanı’nda yaşanan VİP krizi nedeniyle açıklamada bulundu. Çelenk açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “5 Haziran Çarşamba günü Ordu Havalimanı’nda Or
“İMAMOĞLU ÖZÜR DİLEMELİ”

Memur-Sen Ordu İl Temsilcisi İsmail Çelenk 5 Haziran Çarşamba günü Ordu Havalimanı’nda yaşanan VİP krizi nedeniyle açıklamada bulundu. Çelenk açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “5 Haziran Çarşamba günü Ordu Havalimanı’nda Ordu halkını ve sivil toplum kuruluşlarını, kamu görevlilerini derinden yaralayan ve asla tasvip edilemeyecek menfur bir olay cereyan etmiştir.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki zevatın havaalanı VİP salonunu kullanmak istemesi girişimleri üzerine havaalanında bulunan kamu görevlileri vazifelerini icra etmiş, yasal prosedürü kendileriyle paylaşmıştır. Bunu genelgeçer bir uygulama olarak görmekten imtina eden aday konuyu şahsileştirmiş, girdiği ruh hâliyle kamu görevlilerine ve Ordu Valisine hakaret etmiştir.

Tevazuyu ve sevgiyi dillerinden düşürmeyen, her daim halk ile birlikte olduğunu iddia eden ancak yasal olmayan bir ayrıcalığı kendisi ve yanındakiler için isteyen CHP İstanbul adayının maskesi düşmüş, nefret ve öfkesini Vali Sayın Seddar Yavuz ve görevli polislere ağıza alınmayacak hakaretlerle kusmuştur.

Sadece görevini yapan kamu görevlilerine yasal olmayan şahsi istek üzerinden hakaret edilmesi; devlete, kamuya ve yasal haklara bakış açısının en güzel göstergesidir. İnsanların tam manasıyla nasıl bir karaktere sahip oldukları, sadece böylesi durumlarda belli olur. Mezkûr aday da kendisini ve bu konulara verdiği değeri ortaya koymuş, daha önce ekranlara yansıyan makyaj dökülmüş, gerçekler ortaya çıkmıştır.

Valiye “it”, polise “haysiyetsizler, şerefsizler” diyecek kadar millet ve devlet terbiyesinden yoksun bu kişinin ahlak ve edep dışı tavrını şiddetle kınıyoruz. Bu çirkin olayın kamu görevlileri olarak bizleri ve Ordu halkını derinden sarstığını kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Ordulular olarak, ilimize geldiği günden bu yana millete yaklaşımına ve hizmetlerine şahitlik ettiğimiz Valimize bu kadar küçük bir meseleden dolayı böylesine ağır hakaret edilmesi tüm Orduluların vicdanını yaralamıştır.

Bu nefret ve hakaret dilinin sahipleri bilmelidirler ki milletimiz, devletine saygı duymayan, milletine sadakat göstermeyen hiçbir kişi ya da gruba hiçbir zaman prim vermemiştir, bundan böyle de vermeyecektir.

Yaşanan bu çirkin hadise ile gerçek yüzünü kamuoyuna gösteren Ekrem İmamoğlu’nun sergilediği çirkinlikler, yaptığı hakaretler sebebiyle, başta Vali Seddar Yavuz olmak üzere, polis teşkilatından, Ordululardan ve milletimizden özür dilemesini bekliyoruz.

 

Anahtar Kelimeler : “İMAMOĞLU, ÖZÜR, DİLEMELİ”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız