HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
23 Şubat 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
7 Eylül 2019 Cumartesi Saat: 10:13

TAJEV; "SADECE BENİM İÇİN" ORDU'DA

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Ordu Valiliği, Ordu Üniversitesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum örgütlerinin desteği ile yürütülen, iki gün sürecek proje kapsamında, kentteki kadınlara ücretsiz jinekol
TAJEV; "SADECE BENİM İÇİN" ORDU'DA

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Ordu Valiliği, Ordu Üniversitesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum örgütlerinin desteği ile yürütülen, iki gün sürecek proje kapsamında, kentteki kadınlara ücretsiz jinekolojik muayene ve kansere karşı ön tarama testi hizmeti verilecek.

 

Bu kapsamda Türk Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV) üyeleri, "Sadece Benim İçin" adlı sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, Ordu'daki kadınlara ücretsiz jinekolojik muayene ve kansere karşı ön tarama testi hizmeti sunacak.

TAJEV üyeleri, Ordu’da anne ve bebek ölümlerini azaltmak, kadınları kanser konusunda bilinçlendirmek, yıllık kontrollerin önemini anlatmak ve sağlık personeline eğitim vermek amacıyla Ordu Kültür ve Sanat Merkezinde bilgilendirmelerde bulundular.


TAJEV Başkanı Prof. Dr. Cihat Ünlü, Ordu Kültür Sanat Merkezi'ndeki yaptığı konuşmada, sosyal sorumluluk projesine katılım gösteren ve destek verenlere teşekkür etti.

Prof. Dr. Cihat Ünlü, projenin, 2007 yılından beri düzenledikleri yedinci sosyal sorumluluk projesi olduğunu ve Karadeniz'de daha önce Rize ilinde bulunduklarını belirterek, Ordu'yu görmek ve tanımaktan dolayı son derece memnun olduklarını belirtti.

TAJEV çalışmaları hakkında bilgi veren Ünlü, 26. yılında olan vakfın daha önce dernek olarak faaliyet gösterdiğini, vakıf olarak çalışmaya başladıktan sonra pek çok aktivitede bulunduklarını söyledi.

Yıllar içerisinde bilimsel toplantı ve organizasyonlara da ev sahipliği yaptıklarını da sözlerine ekleyen Ünlü, kimi zaman 2 bin 300'e yaklaşan doktorun katılımıyla büyük kongreler de gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Ünlü, ayrıca bundan sonrada çalışmalara devam edeceklerini belirterek, giderek bu programlara katılan konuşmacı sayısının artmasının memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

Sağlık sektörüne hizmet veren tüm meslektaşları için bu programları organize ettiklerini kaydeden Ünlü, "Konuşmacılarımız gerçekten alanlarında uzman ve ülkenin en iyi hekimlerinden seçilen ve vakfın üyesi olan arkadaşlarımızdır. Biz halkın, konularının uzmanı gerçek hekimler ve gerçek hocalar tarafından bilgilendirilmesi ve eğitilmesini istiyoruz. Onun için buradayız." dedi.

Vakfın yurt dışında yabancı kuruluşlarla ortak toplantılar da yaptığını belirten Ünlü, bu toplantıları ilerleyen yıllarda da sürdürmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Vakfın bu yıldan itibaren tıp öğrencilerine burs vermeye başladığını söyleyen Ünlü, "Bu yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden ihtiyacı olan iki kız öğrencimize burs vermeye başladık. Bu bursu öğrencilerimize 6 yıl boyunca ve yaz tatilinde de vermeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Bundan sonra da ihtiyacı olan öğrencilere burs yardımında bulunmaya devam edeceklerini de müjdeleyen Ünlü, Ordu’da da bu yönde faaliyetlerin başlatılacağını ifade etti.

Programda TAJEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Sorumlusu Prof. Dr. Cem Demirel, Türkiye'de anne ve çocuk sağlığı indeksleri hakkında sunum gerçekleştirdi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu ve Ordu Üniversitesi (ODÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Tevfik Noyan'ın da konuşma yaptığı programın sonunda, destek verenlere teşekkür plaketi takdim edildi.

Program, bugün ise halk gününde yapılacak ücretsiz kanser taraması ile devam edecek. (Haber Şafak DELİÇAKAR)

 

Anahtar Kelimeler : TAJEV;, "SADECE, BENİM, İÇİN", ORDU'DA

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız