HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
18 Şubat 2020 Salı
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
4 Ekim 2019 Cuma Saat: 08:48

ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Ordu, fındık üretiminin yüzde 35’ini tek başına sağlayan önemli bir şehir. Ayrıca kivi, bal üretiminde de ilk sırada yer alıyor. Böyle bir ilde açılış yapmak
ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Ordu, fındık üretiminin yüzde 35’ini tek başına sağlayan önemli bir şehir. Ayrıca kivi, bal üretiminde de ilk sırada yer alıyor. Böyle bir ilde açılış yapmakta bize ayrı bir memnuniyet veriyor” dedi.

Fatsa Çiftçi Eğitim Merkezi Hizmet binasının açılışı için Ordu’ya gelen Şemsi Bayraktar, Ordu Valisi Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etti. Valiliğe gelişinde ilk olarak Şeref defterini imzalayan TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar daha sonra makama geçti.

 

Ziyaret dolayısıyla teşekkür eden Vali Seddar Yavuz, ”Ordu, fındık üretiminde Türkiye’de söz sahibi bir şehirdir. Son yıllarda tarımın çeşitlenmesiyle beraber kivi ve diğer aromatik bitkilerde önemli bir noktaya gelen şehrimizde, tarımsal potansiyelimiz her geçen gün artıyor.

Bugün, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanımız ve heyetiyle Ordu tarımını konuşarak, değerlendirme fırsatı bulmuş olacağız. Bu ziyaretin, Ordu ve Türkiye tarımı için hayırlı sonuçlar doğurmasını temenni ediyorum. Çiftçilerimizin organizasyonu olan odalarımızın güçlü, başarılı olmasını gönülden arzu ediyoruz. Dolayısıyla bizin en önemli paydaşımız odalarımızdır” dedi ve kendisinin de bir çiftçi çocuğu olduğunu belirterek, gençlik yıllarında tarlalarda çalışarak ailesine yardımda bulunduğu ifade etti.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ise yaptığı konuşmada Fatsa İlçesinde Çiftçi Eğitim ve üretim Merkezinin açılışına katılacağını, bu kapsamda da Vali Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etmek istediğini söyleyerek, kabulünden dolayı teşekkür etti.

 

Bayraktar, ”Sayın Valimizde bir çiftçi çocuğu bundan da memnun olduğumu belirtmek isterim. Odalarımızın son yıllarda göstermiş olduğu performanstan çok memnunun. Bizim Başkanlığa geldikten sonra Ziraat Odaları Birliği Kanununu değiştirmemiz, odalarımızı idari ve mali yönden güçlü hale getirmemiz, odalarımızda önemli bir değişime sebebiyet verdi.

Artık odalarımız bu tür eğitim merkezleri, laboratuvarlar açıyor, makine parkları, fabrikalar kuruyorlar. 200’e yakın AB kırsal kalkınma projesini hayata geçirdiler. Çiftçimizden gelen alın teri karşılığı olan aidatlarının hakkını kuruşuna kadar vermemiz gerekiyor.

Bunun mücadelesini veriyoruz. 4 milyon 700 bin üyemiz var. Türkiye’nin en büyük anayasal meslek kuruluşuyuz. Ordu, fındık üretiminin yüzde 35’ini tek başına sağlayan önemli bir şehir. Ayrıca kivi, bal üretiminde de ilk sırada yer alıyor. Böyle bir ilde açılış yapmakta bize ayrı bir memnuniyet veriyor” şeklinde konuştu.

 

Ziyarette, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Coşkun, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça ve İlçe Ziraat Odası Başkanları da hazır bulundu.

 

BAŞKAN GÜLER TZOB BAŞKANI BAYRAKTAR’I AĞIRLADI

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’ya gelen Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ı makamında ağırladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Güler, tarımın bir ülkenin kalkınmasında önemli rol oynadığını ve tarım ile ilgili yapılan her çalışmanın ülkenin gelişmesinde ve büyümesinde önemli rol oynadığını söyledi.

“ORDU’DA TARIM ALANINDA GÜZEL ÇALIŞMALAR OLUYOR”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın ziyaretinin kendileri için önemli olduğunu ifade eden Başkan Güler, “Tarım konusunda Ordu’da çok güzel çalışmalar yapılıyor. Bunların yapılıyor olması  bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Yapılan bu çalışmalar, ülkemiz adına, şehrimiz adına çok önemli.

Çiftçi Eğitim ve Üretim Merkezi’mizi daha önce ziyaret etmiştik. İnanın Ordu’ya ve Fatsa ilçemize yakışır bir tesis olmuş. Ziraat Odalarımızın girişimleri ile buna benzer çalışmaların diğer ilçelerimizde de olmasını temenni ediyorum. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak, tarım konusunda önemli çalışmaların startını verdik.

Belediyeler sadece, asfalt döken, yol yapan veya çöp toplayan kurumlar değildir. Belediyeler, bulundukları il veya ilçelerin sosyal ve ekonomik kalkınmasında önemli rol oynayan kuruluşlardır. Onun için Ordu’da güzel şeyler oluyor, bundan sonra da olmaya devam edecek” diye konuştu.

“ORDU SİZİN TECRÜBENİZDEN YARARLANMALI”

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ise, “Enerji Bakanlığı döneminden kendisini yakinen tanıyan biri olarak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu’ya artı bir değer katacağı konusunda hem fikiriz. Kendisine hayırlı olsun dileklerimizi iletirken tarıma verdiği değer için çok teşekkür ediyoruz.

Sayın Başkanımızın, bilgi, birikimi ve tecrübesi Ordu için önemli. Bu tecrübeyi Ordu’ya yansıttığını görebiliyoruz. Tarım konusunda yapılan çalışmalar bizleri çok mutlu ediyor. İnşallah bu çalışmalar diğer belediyelere örnek olur. Ben bir kez daha kendisine ve ekibine hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

FATSA EĞİTİM VE ÜRETİM MERKEZİ AÇILDI

Gerçekleştirilen ziyaretin ardından Fatsa ilçesine geçen heyet, Fatsa Ziraat Odası tarafından yapımı tamamlanan, Çiftçi Eğitim ve Üretim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Ordu Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Coşkun, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça ve İlçe Ziraat Odası Başkanları katıldı.

Bu arada Bayraktar, Çiftçi Eğitim Merkezi hizmet binasının açılışının ardından Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça’yı da ziyaret etti. Başkan Akça, Bayraktar’a Altınordu Ziraat Odası faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bayraktar ise, Altınordu İlçe Ziraat Odası Başkanlığına seçilen Atakan Akça’yı ve yönetim kurulunu tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

 

Anahtar Kelimeler : ÇİFTÇİ, EĞİTİM, MERKEZİ, AÇILDI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız