HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
15 Ekim 2019 Salı Saat: 08:31

YATIRIMLARDA ÖNCELİĞİMİZ; YOL, SU VE ELEKTRİK

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisinden aldığı yetki ile İller Bankası’ndan asfalt ve beton yol için kredi talebinde bulunan Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, taleplerinin onaylandığını ve ilin 3 ana yatırımının kaldığı yerden devam edec
YATIRIMLARDA ÖNCELİĞİMİZ; YOL, SU VE ELEKTRİK

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisinden aldığı yetki ile İller Bankası’ndan asfalt ve beton yol için kredi talebinde bulunan Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, taleplerinin onaylandığını ve ilin 3 ana yatırımının kaldığı yerden devam edeceğini söyledi.

Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu modeli ile çalışmalara hız veren Başkan Güler yol, su ve yüksek kesimlerde yaşanan elektrik kesintileri için çalışma başlattıklarını ifade etti.

“ASFALT VE BETON YOL İÇİN EKİPLERİMİZ HAZIR”

İller Bankası’ndan asfalt ve beton yol için kredi aldıklarını ifade eden Başkan Güler, “Hedefimiz Ordu için önemli gördüğümüz 3 ana problemi çözmek. Bunun için de bu kış önemli çalışmalara imza atacağız” dedi.

Başkan Güler, “Yaptığımız görüşmeler neticesinde İller Bankası’ndan asfalt ve beton yol için kredilerimiz onaylandı. Bu kapsamda bitüm için 10 milyon, beton yol için ise 5 milyon TL kredi aldık. Hedefimiz Ordu’muzda bu kış yoğun bir çalışma yürütmek. Ekiplerimiz 3 vardiya olarak sahada çalışma yürütecek.

Bunlardan birincisi yol. Ekiplerimiz, yol konusunda gece-gündüz demeden çalışma yapacaklar. Gerekiyorsa jeneratör takacaklar ve bu sorunu çözecekler. Ayrıca beton yol konusunda da çalışmalara başlayacağız. Dünyada kullanılan bir yöntem olan darbeli beton dediğimiz titreşimli ve baskılı beton yol uygulamasını ilimizde uygulamaya başlattık. İkinci önceliğimiz ise su. İlimizin bazı bölgelerinde yaşanan su problemini çözmek için ekiplerimiz yoğun çalışma yürütüyorlar.

OSKİ ekiplerimiz çalışmalarını daha da hızlandırdı. Daha önce bahsettiğimiz ‘Boloman Vadisi Projesi’ni de bu çalışmaya katmak istiyoruz. İnşallah çalışmalar ilimiz için oldukça verimli olacak. Son olarak elektrikte meydana gelen sıkıntıları çözeceğiz. Elektrik bizim görev alanımıza girmiyor olsa bile milletimizi ilgilendiren sorun olduğu için bu konuya da bizim müdahale etmemiz gerekiyor. YEPAŞ ve bakanlık ile görüşme gerçekleştirdik. Özellikle yüksek rakımlı ilçelerimizde meydana gelen kesintileri önlemek için çalışma başlatacağız. Yağmur, kar ve fırtınalarda meydana gelen bu sıkıntıyı çözmek istiyoruz.

 

Anahtar Kelimeler : YATIRIMLARDA, ÖNCELİĞİMİZ;, YOL, SU, VE, ELEKTRİK

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız