HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
7 Kasım 2019 Perşembe Saat: 09:10

“Bağışladığın Her Organ Yeni Bir Hayattır”

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Bağışladığın her organ bir hayattır” adlı bir program gerçekleştirildi. Ordu Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilen programa Ordu Valisi Seddar Yavuz, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, A
“Bağışladığın Her Organ Yeni Bir Hayattır”

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Bağışladığın her organ bir hayattır” adlı bir program gerçekleştirildi. Ordu Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilen programa Ordu Valisi Seddar Yavuz, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Samsun BKM Koordinatörü Dr.Mehmet Kazak, 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD Prof.Dr.Fatma Ülger, Ordu İl Müftüsü Mürsel Öztürk ve Daire Amirleri katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda açış konuşmasını yapan İl Sağlık müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu, “Unutmamak gerekir ki, her bağış yeni bir hayattır” diyerek organ bağışının önemine dikkat çekti. 

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu programda yaptığı konuşmasında “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de organ yetmezliği nedeniyle organ nakli bekleyen hastalar önemli sorun oluşturmaktadır. Ülkemizde maalesef bakanlığımız sisteminde kayıtlı 30 bin hasta, organ beklemekte ve bu listeye her yıl yeni hasta eklenmektedir. ‘Bizlerin üzerine düşen ise halkımızı bilgilendirmeye yönelik eğitimlerimizi artırarak devam etmektir.’’ dedi. 

Programda bir konuşma yapan Ordu Valisi Seddar Yavuz, Organ bağışı yapan her insanın nakil bekleyen nice hastalara umut olduğunu söyledi. Vali Yavuz, “Organ bağışı en kutsal olan yaşama hakkını devam ettirme çabasıdır. Bu nedenle organ nakli konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, organ nakline teşvik etmek için gerekli çalışma ve gayret gösterilmelidir” dedi. 

Programda Samsun Bölge Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Dr. Mehmet Kazak Organ Naklinin Genel Durumu Hakkında, 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD Yoğun Bakım Servisi Sorumlusu Prof.Dr. Fatma Ülger Beyin Ölümü Hakkın, Ordu Müftüsü Mürsel Öztürk’te Organ Bağışının Dini Yönü hakkında birer konuşma yaptılar. 

Konferans sonrasında katılımcılara ve Organ bağışı kazanımında emeği geçen personellere Ordu Valisi Seddar Yavuz tarafından plaket ve teşekkür belgeleri verildi. Ordu Valisi Sayın Seddar Yavuz program sonrasında beraberinde Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten ve Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ile Organ ve Doku Bağışı Standına geçerek Organ Bağışında bulundular.

 

Anahtar Kelimeler : “Bağışladığın, Her, Organ, Yeni, Bir, Hayattır”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız