HABER ARAMA
Reis
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz

ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
20 Kasım 2019 Çarşamba Saat: 08:02

“ÇİKOLATA PARK’A TALİBİZ”

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, ilçede yapımı devam eden çikolata parka talip olduklarını söyledi.          Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Tepe, alanın büyükşehirden Gülyalı Belediyesi’ne devrini
“ÇİKOLATA PARK’A TALİBİZ”

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, ilçede yapımı devam eden çikolata parka talip olduklarını söyledi.

         Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Tepe, alanın büyükşehirden Gülyalı Belediyesi’ne devrini istedi.

“MİLYONLARCA LİRAYA YAZIK DEĞİLMİ?”

16 milyon TL harcanarak gerçekleştirilen proje alanında incelemelerde bulunan Başkan Tepe alanın içerisindeki tahribatı görünce Çikolata Park’ın geleceğinin Botanik Park’a döneceği endişesiyle Büyükşehir Belediyesi’nden bu alanın devrini istedi. Uzun süredir bekletildiği için binalarda, sosyal donatı alanlarında kırılmaların, çökmelerin yaşandığını alanın çöplüğe dönmeye başladığını ifade eden Başkan Tepe, “Buraya harcanan para hepimizin parası. Karşılaştığımız manzara projenin sahipsiz kaldığını gösteriyor. Duvarlarda boyalar dökülmeye başlamış, ekipmanlar zarar görüyor. Milyonlarca lira gözlerimizin önünde heba oluyor, yazık değil mi devletimizin parasına?” dedi.

“BAZI BÖLÜMLER HİZMETE AÇILABİLİR”

Çikolata Park proje sahası içerisinde yer alan oyun ve spor aleti grupları, basketbol, voleybol ve futbol sahasıyla gençlerin, kadınların ve çocukların hizmetine açılabileceğini söyleyen Başkan Tepe, “İlçede özellikle kadın ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın park ihtiyacını karşılayacak bütüncül bir alan yok. Yine önemli ihtiyaçlarımızdan birisi olan düğün salonu da proje içerisinde var. Her şeyiyle hazır durumda ancak kullanılmadığından ve açık bırakıldığından zarar görmeye başlamış. En azından biz bu bahsettiğimiz alanların işletmesini ve denetlemesini Gülyalı Belediyesi olarak rahatlıkla gerçekleştirebiliriz” diye konuştu.

“BİZ BU ALANA TALİBİZ”

Yaklaşık 25 yıllık bir geçmişi bulunan alanın proje olarak geliştirilmesiyle ilgili geriye dönük baktığımızda Gülyalı Belediyesi’nin önemli katkıları bulunuyor. Yaklaşık 60 dönümlük arazi, harita ve imar planı tahsisinin Gülyalı Belediyesi’nce gerçekleştirildiğini ve DOKA’yla yapılan projenin ilk ayağında belediyenin payının olduğunu belirten Başkan Tepe, “Projeyle ilgili 10 yıllık süreç içerisinde birçok farklı isim ve kurumun katkısı bulunuyor. En son Büyükşehir Belediyemize devredilmişti. Devlette süreklilik esastır. Aslolan kurumlardır. Biz bu alana talibiz ve teklifimiz kabul görürse en geç iki ay içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunma taahhüdünü veriyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Anahtar Kelimeler : “ÇİKOLATA, PARK’A, TALİBİZ”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız