HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
27 Şubat 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
12 Şubat 2020 Çarşamba Saat: 10:17

BAŞKAN GÜLER: “YANLIŞ BAŞLAYAN İŞ DOĞRU BİTTİ”

Bir süredir Ordu gündemini meşgul eden bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yıkılmasını istediği Belde Evler için son sözü Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler söyledi. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, yıkı
BAŞKAN GÜLER: “YANLIŞ BAŞLAYAN İŞ DOĞRU BİTTİ”

Bir süredir Ordu gündemini meşgul eden bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yıkılmasını istediği Belde Evler için son sözü Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler söyledi.

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, yıkımına dün başlanan Belde Evler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Güler, “Yanlış başlayan iş doğru bitti” dedi.

“BU HUKUKSUZ DURUMU HALKIMIZA VE BELEDİYEMİZE MAL ETMEYECEĞİZ”

Hukuk kuralları doğrultusunda bir karar alındığının altını çizen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Güzel bir Ordu’yu oluşturmak için toplumda rahatsızlığa sebep olan; kanuna aykırı, şehircilik ilkeleri ve planlama esaslarına, plan tekniğine ve kamu yararına olmayan; görüntü kirliliğine sebep olan ve Ordu’muza yakışmayan Belde Evlerin yıkımına başladık. Bu karara 6 Şubat’ta varılmasının ardından Belediyemize 10 Şubat’ta tebliğ edildi, 11 Şubat’ta da gereğini yerine getiriyoruz. Bu hukuksuz durumu halkımıza ve belediyemize mal etmeyeceğiz” dedi.

 

 “HUKUK HER ŞEYİN ESASI, DEVLETİMİZ HUKUK DEVLETİ”

Hukuk her şeyin esası. Devletimiz hukuk devleti. Hukuk kuralları uygulanarak bu karar alınmıştır diyen Başkan Güler şunları söyledi: “Göreve geldiği günden beri her işte erdem ve devlet terbiyesini ön plana çıkararak yürüttüm. Yerel ve diğer ulusal basında da bu konuya ilişkin haberler çıktı. Devlet terbiyemizden dolayı açıklama yapmaktan kaçındım. Yanlış başlayan iş doğru bitmiştir. Ordu halkının anayasal hakları temel ilkemizdir. Hukuk her şeyin esası. Devletimiz hukuk devleti. Hukuk kuralları uygulanarak bu karar alınmıştır. Mahkemede bunu uygun görmüştür. Başta kıyı kenar çizgisi olmak üzere inşaatın yapılma şekli hukuka aykırıdır. Burada kıyı kanunu en önemli unsurdur. Daha evvelden de yürütmeyi durdurma kararı almıştık. 6 Şubat’ta kaldırıldı. Tabi ki her olayın bir tazminat kısmı olabilir. Dosyanın durumunu bildiğim için söylüyorum. Bir yanlışlık vardı düzelttik. Daha önce de belirttiğim gibi bizde yanlışa yer yok. İnşallah Ordu’muz için güzel bir başlangıç olur.”

 

 

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız