HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
8 Nisan 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
19 Şubat 2020 Çarşamba Saat: 10:07

FATSA OSB’DE ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILDI

Fatsa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı, Ordu Valisi Seddar Yavuz’un başkanlığında yapıldı. Fatsa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Kuzey Kafkas tekstil işletmesinde gerçekleştirilen Fatsa Organize Sanayi Bölg
FATSA OSB’DE ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILDI

Fatsa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı, Ordu Valisi Seddar Yavuz’un başkanlığında yapıldı.

Fatsa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Kuzey Kafkas tekstil işletmesinde gerçekleştirilen Fatsa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısına, Vali Seddar Yavuz’un yanısıra, Fatsa Kaymakamı  Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkanı  İbrahim Etem Kibar, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olgun, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Fatsa OSB Müdürü Olgun Topkaya ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantı gündeminde yer alan konularla ilgili Fatsa OSB Müdürü Olgun Topkaya tarafından Vali Seddar Yavuz ve yönetim kurulu üyelerine detaylı bilgiler verildi. 

Mevcut Fatsa OSB’ye ilave edilecek yeni OSB içinde yer alacak parsellerin durumunun ele alındığı toplantıda, Fatsa OSB içindeki altyapı ve üstyapı eksikliklerinin giderilmesi, otopark ve güvenlik gibi konularda yapılması gereken çalışmalar görüşülerek, karara bağlandı.

Toplantı sonrası Kuzey Kafkas tekstil işletmesini gezen Vali Seddar Yavuz, işletmenin Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Şamiloğlu’ndan üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

İşletmenin 2000 yılında kurulduğunu söyleyen Kuzey Kafkas Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Şamiloğlu, şu anda 400 kişinin istihdam edildiğini söyleyerek, H&M, C&A, Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Matalan, Marks&Spercer, Massimo Dutti  gibi dünya markalarına üretim  yaptıklarını ifade etti. Şamiloğlu, ayrıca Ünye OSB’den de 15.000 metrekare arsa alındığını ve 800 kişilik bir yatırım yapılacağını da sözlerine ekledi.

Vali Seddar Yavuz, daha sonra Fatsa OSB’de faaliyet ve üretim yapan  ve  685  kişi istihdam eden Erateks Tekstil işletmesini ziyaret etti.

Erateks Tekstil Genel Müdürü Mustafa Akün, 5.100 m² net alana dayanan tesiste takım sporları, spor performansı ve gündelik giyim üzerine odaklı ve uzmanlaşmış 10 farklı üretim hattına sahip olduklarını ve yeni yatırımla birlikte toplamda bin kişinin istihdam edileceğini söyleyerek, “Tesisin kuruluşundan bu yana yalın üretim sistemi uygulanmaktadır. Sistemin amacı, en düşük maliyet ve en kısa sürede en yüksek kaliteyi elde etmektir” diye konuştu.

Vali Seddar Yavuz, ziyaret ettiği Erateks tekstil fabrikasında işçilerle  biraraya gelerek birlikte öğle yemeği de yedi.

Vali Yavuz, Fatsa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren 140 kişinin istihdam edildiği FGA tekstil,170 kişinin istihdam edildiği ORFA tekstil, 450 kişinin istihdam edildiği EKİP tekstil ile 410 kişinin çalıştığı OR-Gİ tekstil işletmelerini de ziyaret ederek, üretim ve ticari faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

 

Anahtar Kelimeler : FATSA, OSB’DE, ÇALIŞMALAR, MASAYA, YATIRILDI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız