HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
9 Nisan 2020 Perşembe Saat: 10:20

SHM’DE, COVİD-19 SEFERBERLİĞİ

ÖZEL HABER
SHM’DE, COVİD-19 SEFERBERLİĞİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi (OBB) Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in himayelerinde kurulan Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı, Coronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında 7/24 mesai ile vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in, Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde belediyece yapılacak sosyal hizmetler ve yardımlar ile bu hizmet ve yardımlardan faydalananları ve faydalanacak durumda olanlara özel bir hassasiyet göstererek bu hususta görevlendirdiği Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığının çalışmaları da kamuoyunda takdirle karşılanmaya devam ediyor.

Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Bekir Karakış, 20 ilçede Ordu Valiliğinin oluşturduğu Vefa Sosyal Destek Grubuna, Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak birlikte hareket ettiklerini belirtti.

Karakış, gazetemize yaptığı açıklamada, önceliklerinin yoksulluk içinde olup da temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve hayatlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken dar gelirli,  yoksul,  muhtaç, kimsesiz, engelli, kadın, çocuk, yaşlı, mülteci, öğrenci, şehit ve gazi ailelerine bütçe imkânları dâhilinde ayni ve nakdi sosyal yardımlar yaptıklarını söyledi.

Koruma ve bakım evleri ile engelli merkezlerinde bulunan vatandaşlarında öncelikleri arasında yer aldığını da sözlerine ekleyen Daire Başkanı Bekir Karakış;Başta Valimiz Seddar Yavuz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere Ordu’da tüm devlet kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için sürekli tedbir almaktayız. Ve bu tedbirleri de her geçen gün artırarak faaliyetlerimizi sürdürmeye gayret gösteriyoruz.

Bu kapsamda uyulması gereken kuralları, gittiğimiz her noktada vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Yaşanan salgının biran önce engellenmesi için alınan önlemlere tüm vatandaşlarımızın istisnasız uyması büyük önem arz etmektedir” dedi.

Karakış, açıklamasının devamında ise; “Bizler de, Vefa Sosyal Destek Grubunun almış olduğu tedbirleri hiçbir zafiyete uğratmadan uygulamaya çalışıyoruz. İnsan sağlığı, toplumun sağlığı, her şeyin üzerindedir. Ordu ilimizin genelinde Devletimizin tüm imkanları ve kaynakları seferber edilmiş durumdadır.

Bizler de vatandaşımıza, Valimiz Seddar Yavuz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in, başlattıkları ‘Kimseniz Yoksa, Devletiniz Var’ diyerek bunu da özünde göstermeye gayret ediyoruz. Oluşturduğumuz Vefa Sosyal Destek Gruplarımız, vatandaşlarımızın isteğini, ihtiyaçlarını yerine getirerek, onların hizmetinde bulunuyoruz.

Vefa Sosyal Destek Gruplarımızda görev alan kamu çalışanlarımız, vatandaşlarımızın sağlık hizmetleri, ilaç ihtiyaçları, temel gıda maddelerinin karşılanması, evlerinin temizliği, kişisel bakımları, emekli maaşlarının bankadan çekilmesi gibi hizmetleri yerine getiriyor. Devletimiz, vatandaşlarımızın hizmetindedir. Ordulu hemşerilerimiz müsterih olsunlar. Alınan tedbirlere ve kurallara uysunlar.

İlimiz ve ilçelerimizde kurulan Vefa Sosyal Destek Gruplarında görev alan personellerimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için gönüllü olarak özveriyle çalışıyorlar. Bu noktada da ben emeği geçen, katkı sağlayan bütün personellerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

20 İlçenin tamamında muhtarlarında büyük bir özveri ile çalışmalara destek verdiklerini de sözlerine ekleyen Karakış, özellikle kırsalda ve yüksek köylerde yaşayan vatandaşlarımızın muhtarlar aracılığı ile de kendilerine ulaşabileceklerini söyledi.

Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığının, Ordu genelinde yapmış olduğu çalışmalar da büyük bir takdirle karşılanıyor. Talep esnasında gecikmeye bile fırsat vermeyen Daire Başkanı Bekir Karakış ve Personelleri gece gündüz talepleri karşılamaya devam etmeleri de vatandaşlardan tam not aldı. (HABER: Şafak DELİÇAKAR) 

 

 

 

Anahtar Kelimeler : SHM’DE, COVİD-19, SEFERBERLİĞİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız