HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
19 Mayıs 2020 Salı Saat: 11:08

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA KAHVE İKRAMI

  Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle uzun süre sokağa çıkamayan ve ikinci kez izinle sokağa çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlara kahve ikram etti. 65 yaş ve üstü büyüklerin teşekkürü hak ett
65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA KAHVE İKRAMI

 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle uzun süre sokağa çıkamayan ve ikinci kez izinle sokağa çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlara kahve ikram etti.

65 yaş ve üstü büyüklerin teşekkürü hak ettiklerini belirten Başkan Tavlı, “Kıymetli büyüklerimiz uzun süredir kurallara uyarak dışarıya çıkmadılar. Bu şekilde virüsten hem kendilerini korudular hem de çevresindekileri korudular.

Kendileri herkesten çok teşekkürü hak ettiler. Onlara değer vermek geleceğimize değer vermektir. Bizde onlar için bir farklılık yapalım istedik. Kültürümüzde Türk kahvesinin 40 yıl hatırı vardır. Bu anlamda izinle dışarı çıkan kıymetli büyüklerimize iftar sonrası için kahve ikram ettik.” dedi.

 

BAŞKAN TAVLI’DAN, 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA KAHVE İKRAMI

Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar, ikinci kez verilen izin kapsamında sokağa çıkarken, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’da onlara kahve ikram etti, maskesi olmayanlara maske dağıttı.

 

Kısıtlamaların ardından ikinci kez dışarıya çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlar sahilde yürüyüş yapmayı, parklarda güneşlenmeyi ve egzersiz yapmayı seçti.

 

Sahilde yürüyüş yapan, banklarda ve yeşil alanlarda dinlenen vatandaşların bazıları yanlarına refakatçi olarak eşlerini, bazıları ise arkadaşlarını aldı.

 

Türkiye’de salgınla mücadelenin başarılı geçtiğinin altını çizen Başkan Tavlı, “Kurallara uyulduğu takdirde koronavirüs salgınını kısa sürede bertaraf ederiz.” dedi.

 

"Kahvenin 40 yıl hatırı vardır”

 

Verilen izinle ikinci kez sokağa çıkan büyüklerle birlikte olmak istediklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “65 yaş ve üstü büyüklerimiz koronavirüs sebebiyle uzun zamandır dışarıya çıkamıyorlardı, bugün ikinci kez verilen izinle dışarı çıktılar. Bu şekilde virüsten hem kendilerini korudular hem de çevresindekileri korudular ve herkesten çok teşekkürü hak ettiler.

Onlara değer vermek geleceğimize değer vermektir. Bizde onlar için bir farklılık yapalım, onların arasında olalım hal ve hatırlarını soralım istedik. Kültürümüzde Türk kahvesinin 40 yıl hatırı vardır. Bu anlamda izinle dışarı çıkan kıymetli büyüklerimize iftar sonrası için kahve ikram ettik.

65 yaş ve üstü büyüklerimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir gelecek diliyorum. Kurallara uyduğumuz takdirde kısa sürede virüsten kurtulacağımızı umuyorum. Lütfen uyarıları dikkate alalım ve hep birlikte kurallara uyalım.” dedi.

Anahtar Kelimeler : 65, YAŞ, ÜSTÜ, VATANDAŞLARA, KAHVE, İKRAMI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız