HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
28 Mayıs 2020 Perşembe Saat: 11:27

GÜLYALI İMARDA KARARLI

“Gülyalı’da İmar Uygulaması Atağı” uygulamaları çalışmaları sürüyor. Etap etap sürdürülen çalışmaların Gülistan Mahallesi’ndeki birinci etabı tamamlanarak askı sürecine geçildi.
GÜLYALI İMARDA KARARLI

 “Gülyalı’da İmar Uygulaması Atağı” uygulamaları çalışmaları sürüyor. Etap etap sürdürülen çalışmaların Gülistan Mahallesi’ndeki birinci etabı tamamlanarak askı sürecine geçildi.

“İMAR KONUSUNDA DEVRİM YAPACAĞIZ”

İlçenin en önemli sorununun imar uygulaması eksikliği olduğunu belirten Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “İmarsız arazi üzerinde ilçenin gelişimi için hayaller kuruldu. Havalimanıyla birlikte Gülyalı’ya yatırımcının gelmesi beklendi. İmarsız araziye kimse gelip yatırım yapmaz. Bırakın, Büyükşehir Belediyesi statüsüyle köyden mahalleye dönüşen alanları, 47 yıldır ilçe belediyesi sınırları içerisinde yer alan mahallelerde dahi büyük bir uygulama eksikliği var. Karayolunun üst caddesinde, belediyemizin arkasından geçen yolda imar uygulaması yok. İlçenin gelişimi için imar uygulaması şart. Özel sektör ve kamu yatırımlarını ilçemize çekebilmek için imar uygulaması atağı gerçekleştiriyoruz. 5 yılın sonunda belediye tarihimizde gerçekleştirilen toplam imar uygulamasından fazla uygulamayı tamamlayarak imar konusunda devrim gerçekleştirmek için çalışıyoruz” dedi.

“SALGININ KALKMASIYLA ASKI SÜRECİNE GEÇECEĞİZ”

Gülistan Mahallesi’nde başlatılan imar uygulaması çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Tepe, “İlk etabımızı tamamlayarak askı sürecine geçtik. Ancak pandemiden dolayı uygulama sahasındaki vatandaşlarımızı bu süreçte mağdur etmemek için uygulamayı askıya çıkarmadık. İlk etapta 21 hektarlık alanda uygulama işlemi gerçekleştirildi. Devamındaki 24 hektarlık alandaki çalışmalar da tamamlanmak üzere. Salgının etkisini kaybetmesi ve sosyal yaşamdaki kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte ivedilikle askı sürecine geçmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

“İLÇEYE YENİ BİR CADDE KAZANDIRACAĞIZ”

İlk etapta askı sürecinin ardından tescil işlemlerinin tamamlanmasıyla ilçede karayolunun arkasında Yeniköy, Ürümbey, Alibey, Sayaca ve Gülistan mahallelerini birbirine bağlayacak yeni bir cadde oluşturacaklarını ifade eden Başkan Tepe, “İlçenin merkezinin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi, mahallelerin karayoluna inilmeden birbirine bağlanabilmesi için yeni, alternatif bir ulaşım güzergâhı oluşturacağız. Bu vatandaşlarımız açısından hem yakıt tasarrufu sağlayacak hem de vakitten kazanmış olacağız. Özellikle Aile Sağlığı Merkezimize acil durumlarda en hızlı şekilde erişim imkanını da bu sayede kazanmış olacağız” diye konuştu.

 

 

Anahtar Kelimeler : GÜLYALI, İMARDA, KARARLI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız