HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
27 Haziran 2020 Cumartesi Saat: 13:22

“ÜRETİMİ ARTIRMAK İÇİN ÖNEMLİ PROJELER UYGULUYORUZ”

Ordu İl Tarım Ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz, Perşembe ilçesinde  fındık, kivi, çilek, ceviz ve hurma bahçelerinde incelemelerde bulundu. Yılmaz; öncelikle Perşembe ilçesinde Serhan Hazinedara ait fındık, kivi ve hurma bahçelerini zi
“ÜRETİMİ ARTIRMAK İÇİN ÖNEMLİ PROJELER UYGULUYORUZ”

Ordu İl Tarım Ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz, Perşembe ilçesinde  fındık, kivi, çilek, ceviz ve hurma bahçelerinde incelemelerde bulundu. Yılmaz; öncelikle Perşembe ilçesinde Serhan Hazinedar'a ait fındık, kivi ve hurma bahçelerini ziyaret etti. Daha sonra DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile birlikte uyguladığımız "Ordu İli Tarımın Modernizasyonu Projesi" kapsamında açık ve kapalı alanlarda tesis edilen Muharrem Yılmaz' ait çilek üretim alanlarını ve aynı üreticimize ait İlçe Müdürlüğü tarafından takibi yapılan örnek fındık bahçesine ziyaret gerçekleştirdi. Bunun ardından yine aynı proje çerçevesinde kurulan Kahraman Yalçın'a ait ceviz bahçesinde incelemelerde bulundu. İl Müdürümüze ziyaretlerinde İl Müdür Yardımcısı Ekrem Oğurlu ve İlçe Müdür Engin Derebaşı eşlik etti.

Kemal Yılmaz burada yaptığı açıklamada; "İlimiz genelinde olduğu gibi Perşembe ilçemizde de ana ürünümüz olan fındıkta verim ve kaliteyi artırmak amacıyla örnek bahçeler oluşturuyoruz. Bugünde Perşembe ilçemizde İlçe Müdürlüğümüz tarafından takibi yapılan örnek fındık bahçelerimizden bazılarını ziyaret ettik.

Bahçelerimizdeki verim bizleri ayrıca mutlu etti. Bu örnek bahçelerimiz ile birlikte tekrar gördük ki sadece tekniğine uygun budama, gübreleme yapıldığında ve zamanında hastalık ve zararlılarla mücadele edildiğinde arzu ettiğimiz verime ulaşmamız zor değil. Bende üreticilerimizi bu güzel uygulamaları için ayrıca tebrik ediyorum. " dedi

Perşembe ilçesinde fındığın yanında ilave gelir getirici ürünlerin üretimini artırmak amacıyla da önemli projeler uygulandığının altını çizen Yılmaz; "İlçemizde bir yandan fındıkta verim ve kaliteyi artırmak amacıyla çalışmalar yaparken diğer yandan da ilave gelir getirici ürünlerin üretimini artırmak için önemli projeler uyguluyoruz. Bu kapsamda kivi, çilek, ceviz ve örtü altı yetiştiriciliğini artırma noktasında önemli tesisler kuruyoruz.

Bugün de DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile birlikte 2019 yılında uyguladığımız "Ordu İli Tarımın Modernizasyonu Projesi" kapsamında tesis edilen çilek ve ceviz bahçelerinde incelemelerde bulunduk. Bu tesislerimiz ekiplerimiz tarafından yakından takip ediliyor. Projelerimiz başarılı şekilde devam ediyor ve güzel sonuçlar elde ediyoruz. Bu tarz projelerimiz ile birlikte bu yılda yeni tesisler kurmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi. 

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız