HABER ARAMA
Reis
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Anadolu Kervanı Reklam

ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
14 Eylül 2020 Pazartesi Saat: 09:30

GÜNDÜZ: MAALESEF 12 EYLÜL’ÜN RUHU ARAMIZDA

  Demokrat Parti (DP) Ordu İl Başkanı Ercan Gündüz, 12 Eylül Darbesinin 40. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.   12 Eylül ruhunun hala aramızda olduğunu belirten Gündüz, yazılı olarak yaptığı açıklamada; “12 Eylül
GÜNDÜZ: MAALESEF 12 EYLÜL’ÜN RUHU ARAMIZDA

 

Demokrat Parti (DP) Ordu İl Başkanı Ercan Gündüz, 12 Eylül Darbesinin 40. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

12 Eylül ruhunun hala aramızda olduğunu belirten Gündüz, yazılı olarak yaptığı açıklamada; “12 Eylül'de seçilmiş hükümetin Başbakanı olarak darbecilerin ilk hedefi olmuş Adalet Partisi Genel Başkanı Süleyman Demirel'i ve ahirete intikal etmiş tüm demokrasi taraftarlarını rahmetle anıyorum” dedi. 

 

Uygulamaları ve sorunları ile 12 Eylül zihniyetinin hala yaşamaya devam ettiğini ifade eden Başkan Gündüz, şu görüşleri dile getirdi: “12 Eylül ile sahip oldukları gücü tahsis edenler, darbeleri lanetlemekte ve bunu fırsat bilmekte de pek mahirler.

 

12 Eylül kurumları, hürriyetlere karşı tavrı, kanun ve nizamı, zihniyeti ile yaşıyor. Maalesef 12 Eylül'ün ruhu "aramızda. Hak ve hürriyetleri gasp eden, bin bir emekle elde edilmiş demokratik kazanımları iç eden bir düzen. Yaşattığı acılar ve sosyal travma sonrası ortaya çıkan fırsatlar ve bu fırsatları kendi gücünü tahkim etmek adına değerlendirmeyen siyasi anlayışlar...

 

Milletimizi, devletimizi, sosyal servetimiz ve siyasal sermayemizi tahkir eden 12 Eylül'ü, bugün sahip oldukları gücü tahsis eden bir "lütuf" olarak görenler, darbeleri lanetlemekte olduğu gibi fırsat bilmekte de mahirler.

 

Darbeleri hassaten lanetlemenin yolu, yok ettiği hak ve hürriyetleri, alt üst ettiği sosyal ve siyasal düzeni önce tesis etmek, sonra ise gelişmesi için gayret göstermektir.

 

Geldiğimiz noktada 12 Eylül'ün aldıklarını yerine koymak şöyle dursun, darbecilerin dahi "biz bunu nasıl düşünemedik" diyebilecekleri bir baskı, bir hürriyet karşıtı mücadele ile karşı karşıyayız. Öyle kuru kuruya değil demokrasiye sahip çıkarak, demokrasiyi savunarak 27 Mayıslara, 12 Eylüllere, 28 Şubatlara, 15 Temmuzlara lanet ediyoruz.

 

"Daha fazla hürriyet, daha güçlü demokrasi" dediği için darbelere muhatap olmuş, darbelerin mağduriyetini gerçekten yaşamış Demokrat geleneğin temsilcilerini,12 Eylül'de seçilmiş hükümetin Başbakanı olarak darbecilerin ilk hedefi olmuş Adalet Partisi Genel Başkanı Süleyman Demirel'i ve ahirete intikal etmiş tüm demokrasi taraftarlarını rahmetle anıyorum.”

 

Anahtar Kelimeler : GÜNDÜZ:, MAALESEF, 12, EYLÜL’ÜN, RUHU, ARAMIZDA

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız