HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz

ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
thy iletişim Sunexpress İletişim anadolujet iletişim
21 Ekim 2020 Çarşamba Saat: 09:20

İYİ’LER AYAĞA KALKTI!

ÖZEL HABER
İYİ’LER AYAĞA KALKTI!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk'te Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge'de ses getirecek flaş açıklamalarda bulundu. Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etti. Konu ile ilgili İYİ Parti Ordu İl başkanı Ekrem Şentürk ve Onur Şahin’den tepkiler gecikmedi.

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk ve Parti Kurultay Delegesi Onur Şahin, Ümit Özdağ’ın, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik yaptığı FETÖ’cülük suçlama ve iddiasına sert eleştirilerde bulunarak, Özdağ’ın kendi saygınlığına gölge düşürdüğünü ve partiden ilişiğinin derhal kesilmesini istediler.

ŞENTÜRK; “İLİŞİĞİNİN KESİLMESİ ELZEMDİR”

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Aziz Türk milletinin çağırısı ve teveccühi ile kurulan İyi Partiyi hedef alan söylemler bir karanlık elin düğmeye bastığının işaretidir. Kıymetli İyi Parti mensubu yol arkadaşlarım, bu tür hamleler bizlerde gedik açamayacağından emin olunuz. İstanbul İl Başkanımız Buğra Kavuncu beyefendinin bu söylemlerle hiçbir ilgisi ve ilişkisi söz konusu değildir” dedi.

Şentürk, açıklamasının devamında ise; “Genel Başkanımız; tüm İl ve İlçe yöneticilerimizin öz geçmişleri konusunda özenli olduğu gibi resmi kaynaklardan da bilgi akışını takip etmekte olduğunu bütün il başkanlarımıza sözlü olarak ifade etmiştir. Bizzat ben o toplantının şahidiyim.

Tüm bu bilgilerin ışığında sonuca gidecek olursak Ümit Özdağ, partimizin ilerlemesini durdurmak adına birilerinin değirmenine su taşıma vazifesine soyunmuştur. Bu duruşun başka bir anlamı olamaz.

Adını dahi yazmaktan imtina ettiğim o zatın bir an önce partimizle ilişiğinin kesilmesi elzemdir. Ve de buna benzer safraların atılması bizleri daha da güçlü kılacaktır.

İyi Parti durmaksızın, tüm enerjisini millet adına sunmaya devam edecektir. Millet bizi çağırıyor. Bizler milletimizin çağrısına kulak vererek başaracağız. Tüm halkımıza ve iyilere selam olsun” diye konuştu.

“ÖZDAĞ, SAYGINLIĞINA GÖLGE DÜŞÜRDÜ”

İYİ Partinin kuruluşundan bugüne kadar 2 dönemdir Kurultay delegesi olan ve bu görevi halen sürdüren Onur Şahin’de yaptığı açıklamada, Ümit Özdağ’ın, artık hem İYİ Parti içerisinde hem de Türk siyaseti içerisinde saygınlığına gölge düşürdüğünü söyledi.

Şahin, konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada; “İYİ Parti’nin kuruluşundan bu yana parti içerisinde kendisine karşı olanlara yönelik sürekli yaptığı karalama ve suçlama açıklamaları Ümit Özdağ’a yakışmayan davranışlardı. Bu davranış şeklini daha da ileri seviyelere taşıyarak saygınlığına gölge düşürmüştür. Kaldı ki, Ümit Özdağ, uzun yıllardır siyasetin içerisinde olan biri. Bu tür davranışların ve söylemlerin maksatlı ve kasıtlı olduğu da aşikardır.

Ben bu iddiasını ve suçlamalarını talihsiz bir söylem diye nitelendiriyorum. Ümit Özdağ’a yakışmamıştır. İYİ Partinin, Türk halkı nezdinde kabul gördüğü bu dönemde, hiçbir karalama ve suçlamalar bizi ilerleyişimizden alıkoyamayacaktır. İYİ Parti artı Türk Siyasetinde saygın yerini almış, ve millete hizmet yolunda yürüyüşüne devam edecektir” dedi. (Haber: Ufuk ERSOY)

 

Anahtar Kelimeler : İYİ’LER, AYAĞA, KALKTI!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız