HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz

ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
thy iletişim Sunexpress İletişim anadolujet iletişim
16 Kasım 2020 Pazartesi Saat: 10:02

MARAL: İKİNCİ SINIF İLÇE KONUMUNA İTİLİYORUZ!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin her ay farklı bir ilçede gerçekleştirdiği İl yönetim kurulu toplantısı Kasım ayında Ünye ilçe teşkilatında gerçekleşti. İlçedeki sorunları yerinde görmek ve ilçe teşkilatları ile istişarelerde b
MARAL: İKİNCİ SINIF İLÇE KONUMUNA İTİLİYORUZ!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin her ay farklı bir ilçede gerçekleştirdiği İl yönetim kurulu toplantısı Kasım ayında Ünye ilçe teşkilatında gerçekleşti. İlçedeki sorunları yerinde görmek ve ilçe teşkilatları ile istişarelerde bulunmak için düzenlenen toplantıların bu ayki ev sahipliğini Ünye yaptı.

CHP İl Başkanı Atilla Şahin’in de katıldığı toplantının açılış konuşmasında Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, Ünye ve ülke gündemini değerlendirdi. Ünye’nin ikinci sınıf ilçe olmaya itildiğine dikkat çeken Maral, İktidara seslenerek, “İkinci sınıf ilçe konumuna itilmek istemiyoruz” dedi.

Ülkede yaşanan olumsuzluklardan Ünye’nin de nasibini aldığını ifade ederek vatandaşların büyük sıkıntılar yaşadığını söyleyen CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, “Ülkemiz bir yönetim krizinin içinden geçmektedir. Sistemi ile birlikte ekonomiden dış ilişkilere, eğitimden sağlığa, sanayileşmeden refaha, dolardan avroya her şeyin düzeleceğini vadeden iktidar, her şeyi yüzüne gözüne bulaştırmıştır.

Daha bir yıl önce patates soğan kuyruklarına mahkum olan halkımız, bu yıl 5 litrelik ayçiçeği yağını 68 TL’den almak zorunda kalmış, kent yoksulları çöp konteynırlarında ekmek arayarak karnını doyuracak durumda bırakılmıştır. Son olarak damat bakanın istifası ile devlet krizi, yani yönetememe durumu tescil edilmiş. Ülkemizdeki bu olumsuzluklardan İlçemiz de ziyadesiyle nasibini almıştır.” dedi.

Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla Ünye’nin ikinci sınıf ilçe konumuna itildiğini ifade eden Maral, “Özellikle pandemi döneminin de ağırlaştırdığı şartlar ilçemizde yoksulluğu artırmış, çiftçi, esnaf, işsiz kalan işçi, çalışan işçiler, üretim yapan KOBİ’ler hep birlikte ekonominin içinde bulunduğu şartlardan etkilenmiştir.

Ünye bu krizden kat be kat daha fazla etkilenmiştir. Özellikle Büyükşehir uygulaması ile birlikte ikinci sınıf ilçe konumuna itilen ilçemiz daha önce genel bütçeli kuruluşların yatırımlarının Büyükşehir bünyesine alınmasıyla katmerli mağduriyet yaşamaktadır” dedi.

Kırsal Mahallelerde yaşayan vatandaşların sıkıntılarını dile getiren Maral, “Kırsal mahalle yollarındaki bakımlar aksamakta, peş peşe gelen sellerle harap olan yollardaki bakımlar zamanında yapılamamaktadır. Tarla yollarının bakımı için de muhatap bulunamamakta ve iş makinesi kiralamak zorunda kalan köylüye ekstra maliyetler binmektedir.

Köy içme sularındaki durum daha da içler acısıdır, yıl 12 ay yağmur yağan ilçemizin kırsal mahalleleri özellikle fındık mevsiminde yeterli içme ve kullanma suyu bulamamakta, derelerden patpat ve özel araçlarıyla bin bir güçlükle su temin edebilmektedir, içme sularını ambalajlı su satın alarak gidermek zorundadır.” diye konuştu. 

Vatandaşların muhatap bulamadığına dikkat çeken Maral, “ Büyükşehir yetkililerine ulaşmaya kalkan vatandaş telesekreterlerle muhatap edilmekte, yetkili kişilere ulaşmak adeta imkansız hale gelmiştir. Hizmet arayışında olan vatandaşa bahane olarak büyükşehir adres gösterilmekte, büyükşehre başvurulduğunda ilçe belediyeleri adres gösterilmektedir.

Sorumlu bulmak adeta imkansızlaşmıştır. Bir türlü yapılamayan Organize Sanayi Bölgesi yatırımı nedeniyle girişimciler enerji, vergi vb teşviklerden yeterince yararlanamamakta, maliyetleri yükselmektedir. Bazı üretim tesisleri yakın organize sanayi bölgelerine taşınmakta, ya da işletme faaliyetlerine son vermektedir” dedi.

 

Anahtar Kelimeler : MARAL:, İKİNCİ, SINIF, İLÇE, KONUMUNA, İTİLİYORUZ!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız