HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz

ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
thy iletişim Sunexpress İletişim anadolujet iletişim
20 Kasım 2020 Cuma Saat: 10:30

VEKTÖRLE MÜCADELEYE ULUSLARARASI EĞİTİM

Çevre sağlığı ve vektörle mücadele konusunda bir yıl öncesine göre büyük bir aşama kaydeden Ordu Büyükşehir Belediyesi, personelinin profesyonelleşmesi için her türlü imkânı sağlıyor. Bu kapsamda dünyanın önemli haşere kontrol
VEKTÖRLE MÜCADELEYE ULUSLARARASI EĞİTİM

Çevre sağlığı ve vektörle mücadele konusunda bir yıl öncesine göre büyük bir aşama kaydeden Ordu Büyükşehir Belediyesi, personelinin profesyonelleşmesi için her türlü imkânı sağlıyor.

Bu kapsamda dünyanın önemli haşere kontrol birliklerinin üyesi olan Envirotek Çevre Sağlığı firması, vektörle mücadele kapsamında Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı personeline eğitim verdi.

DÜNYANIN UYGULAMIŞ OLDUĞU ÇÖZÜMLER ANLATILDI

Envirotek firmasının deneyimli kadrosunda bulunan Biyokimya Uzmanı Didem Özkan tarafından verilen eğitimde, çevre sağlığında dünyanın uygulamış olduğu çözümler anlatıldı. Biyokimya Uzmanı Özkan gerçekleştirilen eğitimde vektörlerle ilgili kaynak tespiti, tür tanımlamaları, kültürel ve fiziksel mücadelenin yanı sıra çevreci bakış açısıyla problemlere karşı nasıl etkili ve sistematik çalışılması gerektiğine de değindi.

“DOĞAYA KARŞI DA DUYARLI VE HASSAS DAVRANIYORUZ”

Çevreci bakış açısına sahip Envirotek Çevre Sağlığı firmasıyla teknik saha çalışmaları, ürün denemeleri, tür analizleri vs. gibi uygulamalar yapmak için bir arada bulunacaklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, “Personelimizin vektörle mücadele çalışmalarında daha başarılı olmasını sağlamak amacıyla ulusal çalışmalarda tecrübe kazanmış Envirotek Çevre Sağlığı firması ile bir araya geldik. Envirotek firmasının deneyimli kadrosunda bulunan Biyokimya Uzmanı Didem Özkan tarafından personelimize çevre sağlığı konusunda dünyanın uygulamış olduğu uygulamaların bilgilendirilmesi yapıldı.

Firmanın çevreci bakış açısıyla problemlere karşı nasıl çalıştığı da burada anlatıldı. Bizim de amacımız çevre sağlığını korumak adına kimyasal kullanımını minimum seviyeye indirmek ve hatta mümkünse hiç kullanmamaktır.

Sivrisinekler ile mücadelemizde larva kaynaklarında biyolojik ürünler ile kalıcı çözüm sağlamak doğaya karşı da duyarlı ve hassas davrandığımızın göstergesi olacaktır. Bu amaç için Envirotek ile teknik saha çalışmaları, ürün denemeleri, tür analizleri vs. gibi uygulamalar yapmak için bir arada bulunacağız” dedi.

Anahtar Kelimeler : VEKTÖRLE, MÜCADELEYE, ULUSLARARASI, EĞİTİM

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız