HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
thy iletişim Sunexpress İletişim anadolujet iletişim
1 Aralık 2020 Salı Saat: 08:40

ORDU VALİLİĞİNDEN KIŞ LASTİĞİ KARARI

Ordu Valiliği, bugün başlayacak kış lastiği kullanma zorunluluğu ile ilgili karar yayınladı. Mülga Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca hazırlanan 1 Nisan 2017 tarihli “Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu İle İlgili Usul
ORDU VALİLİĞİNDEN KIŞ LASTİĞİ KARARI

Ordu Valiliği, bugün başlayacak kış lastiği kullanma zorunluluğu ile ilgili karar yayınladı.

Mülga Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca hazırlanan 1 Nisan 2017 tarihli “Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu İle İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ” in 5’nci maddesinde; ‘Ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın, şehirlerarası karayollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan dört aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunludur’ , ‘İl sınırları içerisinde, kış lastiği uygulaması yapılıp yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili valiliklerce belirlenir ve gerekli duyurular yapılır’ hükümleri yer almakta.

Ordu Valiliğince, Mülga Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının yayınladığı tebliğin 5. maddesindeki hükmün gereğinin yerine getirilmesi ve kış mevsiminde alınacak trafik tedbirlerin görüşülmesi amacıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Yapılan toplantı sonrasında, Ordu Valiliğince, “Ordu İli Yolcu ve Eşya Taşımalarında Kullanılan Taşıtlar İle İlgili Kış Lastiği Uygulanmasına Dair Karar” yayınlandı.  

Yayınlanan karara göre; Ordu il merkezi ve ilçelerinde, yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan ticari amaçlı kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs, kamyonet ile ticari faaliyet gösteren A tipi yetki belgeli ve T plakalı otomobil türü araçların 1 Aralık 2020 – 1 Nisan 2021 tarihleri arasında Kış Lastiği takmasının zorunlu olmasına karar verildi.

 

Anahtar Kelimeler : ORDU, VALİLİĞİNDEN, KIŞ, LASTİĞİ, KARARI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız