HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
thy iletişim Sunexpress İletişim anadolujet iletişim
12 Ocak 2021 Salı Saat: 11:58

AKÇA: BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLİRSE DEVAMI GELİR

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlüğü ve Ziraat Odası katkılarıyla üretilen “Çoban Fasülyesi” alım garantili üretimi yapılan ürünlerin
AKÇA: BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLİRSE DEVAMI GELİR

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlüğü ve Ziraat Odası katkılarıyla üretilen “Çoban Fasülyesi” alım garantili üretimi yapılan ürünlerin üreticiyi memnun ettiğini söyledi.

Hep söyledik, söylemeye de devam edeceğiz, bizim milletimize, bizim çiftçimize imkan verilirse yaptığının ve ürettiğinin en iyisini yapar diyen Başkan Akça, “Evet çiftçilerimizi köylerinde tutacaksak, köye geri dönüşün önünü açmayı planlıyorsak, çiftçimizin ürettiği ürünün para etmesi ve geçimini sağlayacak duruma gelmesi çok önemlidir” dedi.

Ürünlerin çeşitliliği artırılmalı ve çiftçimizin üretim planlaması yapılarak, markalaşması sağlanmalıdır diyen Başkan Akça, şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz günden beri çiftçimizin ürettiği ürünlerin muhakkak bir marka değeri olmalı, Üretilen her ürünün bir standartı olmalı ve hepsinden önemlisi çiftçilerimizin ürettiği ürünün alım garantisi olmalıdır diye çaba içerisindeyiz.

Bu çabamıza örnek olarak Gürgentepe ilçemizde Ordu Büyükşehir Başkanlığımızın öncülüğünde, Tarım ve Orman İl ve İlçe müdürlüğü ve ziraat odası katkılarıyla üretilen “Çoban Fasülyesi” alım garantili ürettirilmiş, yapılan üretimin ardından fasulyeler ORTAR tarafından satın alınmış ve üreticilerde emeğinin karşılığını aldığı için memnun olmuş, bir dahaki senenin planlamalarını ve hazırlıklarını yapmaya başlamışlardır.

Bu da gösteriyor ki üreticilerimizin üretimde kalabilmesi ve devamının getirilmesi için ürettiğinin para etmesi ve geçimini sağlayacak durumda olmasıdır.

Ürünlerin çeşitliliği artırılmalı ve çiftçimizin üretim planlaması yapılarak, markalaşması sağlanmalıdır.

Ürettiğinden geçimini sağlayan çiftçilerimizde tarlasında, kümesinde, serasında ve ahırın da kalması sağlanmış olacaktır. İşin özü üretenin ürettiğinin karşılığını almasına bağlıdır.

Bu memlekette alım garantili üretimin çoğalarak devam ettirilmesi ve bu örneklerin artırılması için bu işle iştigal eden tüm kurumların koordineli bir şekilde hareket etmesi, üretimin devamı ve standartizasyonunun sağlanması gerekmektedir.

Bu üretim modelinin hayata geçirilmesinde katkısı olan paydaşlara teşekkürü bir borç biliyorum.”


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız