HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
Kral Dekorasyon
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Saray Relam
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ukrayna Nakliyat Belarus Nakliye Moldova Nakliyat Gürcistan Nakliyat
20 Kasım 2021 Cumartesi Saat: 16:27

MHP’Lİ DURMAZ; “MUHALEFET, ‘GAYRİ MİLLİ MUHALEFET’”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MYK üyeleri Hüseyin Edis, Tarkan Toper ve Davut Haskırış, MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Ordu’da düzenlenen, 'Adım Adım 2
MHP’Lİ DURMAZ; “MUHALEFET, ‘GAYRİ MİLLİ MUHALEFET’”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MYK üyeleri Hüseyin Edis, Tarkan Toper ve Davut Haskırış, MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Ordu’da düzenlenen, 'Adım Adım 2023, İl İl Anadolu' program kapsamında, Ordu'lu şehit aileleri, yakınları ve gazileri, STK temsilcileri, teşkilat üyeleri ile bir araya geldi.

Programda yaptığı konuşmada muhalefete yüklenen MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Türkiye'deki muhalefetin 'gayri milli muhalefet' olduğunu söyledi. Durmaz; "Türkiye'deki muhalefet anlayışını muhalefet olarak ifade etmek mümkün değil. Resmen ülkeye, millete düşmanlık olarak değerlendirebiliriz" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Türkiye'deki muhalefetin 'gayri milli muhalefet' olduğuna dikkat çekerek; "Türkiye'deki muhalefet anlayışını muhalefet olarak ifade etmek mümkün değil. Resmen ülkeye, millete düşmanlık olarak değerlendirebiliriz" dedi. Durmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştirerek, "Allah ona akıl fikir versin. Zaten ne yaptığını o da çok fazla bilmiyor" diye konuştu.

Sadir Durmaz, son dönemde Türkiye'de ve dünyada gelişen ekonomik ve siyasi olayları da değerlendirdi. Konuşmasında muhalefet partilerini eleştirmeye devam eden Durmaz, "Bunlar muhalefet değil gayri milli muhalefet" şeklinde konuştu.

"BÖLGESEL VE KÜRESEL COĞRAFYADA VARLIĞIMIZ SÜRECEK"

Sadir Durmaz, şöyle devam etti; “Türk milletinin zorlu bir coğrafyada bölgesel ve küresel hesapların görüldüğü stratejik bir coğrafyada bin yıldır varlığını sürdürdüğüne, üzerinde yaşanan toprakların tarihin hiçbir döneminde sükunet bulmadı.

Medeniyetlerin kavşak noktasında doğu-batı güzergahının kesişme alanında yer almanın avantajları olduğu kadar dezavantajlarını da anlamak gerekir. Geçmişten bugüne ülkemiz ne zaman kabuğunu kırmak istese, bölgesel güç olmak için kafasını kaldırmak istese içeriden ve dışarıdan bir sürü sorunla uğraştırmaktan enerjimizi boşuna tükettirmekteler. Ülkemizin terörle mücadelesi başta olmak üzere darbelere, siyasi iç karışıklık girişimlerine bu açıdan bakmak lazım. Bu engelleme çabalarına rağmen çok şükür varlığımıza ve irademize yöneltilen tedbirleri aşa aşa bu günlere geldik" diye de konuştu.

“EGEMENLİK HAKLARIMIZI ÇİĞNETMEDİK”

Durmaz, sözlerinin devamında ise; "Suriye'nin kuzeyindeki terör koridorunu ve kurulmak isteyen terör devletçiğini engelledik. Bizi üç yanı denizlerle çevrili olan ülkemizi karaya sıkıştırmak isteyenlere inat mavi vatanımıza sahip çıkıp egemenlik haklarımızı çiğnetmedik. Milli davamız Kıbrıs'ta Türklük kazandı esaret altındaki Karabağ'a Türkün şanlı bayrağı dikildi. Devletimiz milletinin desteğiyle gönül coğrafyamızda Türkiye'ye rağmen hesap yapılamayacağını tüm dünyaya ilan etti. Zor zamanda elde edilen bu başarılara rağmen hakkı teslim etmeyen aksine hepsine karşı çıkan gayri milli bir muhalefet söz konusu.

“MUHALEFET, ‘GAYRİ MİLLİ MUHALEFET’”

Türkiye'deki muhalefet 'gayri milli muhalefet' olmaya devam etmektedir. ABD Başkanı Biden, 15 Ağustos 2020'de 'Başkan olduğumda Türkiye'de muhalefete destek vereceğim' sözünden heveslenen gayri milli muhalefet milletimizden umudunu kesmiş Amerika'dan iktidar dilenmektedir. Devletimizi ülkemizi birçok kez yurt dışına şikayet etmelerinin asıl sebebi budur" ifadelerini kullandı.

 

"CHP’DE NE YAPTIĞINI ÇOK FAZLA BİLMİYOR"

Sadir Durmaz, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu da eleştirerek şunları söyledi:

"Bakınız daha geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı büyükelçilere mektup yazıp Kanal İstanbul projesiyle ilgili ülkemizi şikayet etmiştir. Yani şikayet ettiği kimler ve sebebi ne? Sebebine baktığınız zaman arkadaşlar; çevrecilik hassasiyetiymiş yani Kanal İstanbul çevreye zarar verecekmiş, dolayısıyla dünyaya zarar verecekmiş, o münasebetle buraya bu ülkelerin yatırımcılarının gelmemesini, yatırım yapmamasını bekliyor Kılıçdaroğlu. 

Şikayet ettiği ülkeler ise dünyayı yer altı ve yer üstü tüm değerleriyle sömüren petrolü insan kanına değişen kendini doğanın efendisi sayan batı ülkeleri. Allah akıl fikir versin demekten başka bir şey gelmiyor zira kanaatimce bu CHP'de Kılıçdaroğlu'da ne yaptığını çok fazla bilmiyor."

“KILIÇDAROĞLU, MİLLETİN AKLIYLA ALAY EDİYOR”

Kılıçdaroğlu, milletin aklıyla alay ediyor diyen Durmaz, şunları kaydetti: "Parti binalarına sınır namustur yazıları astılar sınırlarımızı koruyacak askeri teskereye HDP ile birlikte hayır dediler. Sonra da Yozgat'a gidip, 'Kandil'i yerle yeksan edeceğim' dedi. Yozgat benim memleketim oranın havası suyu başka. Kılıçdaroğlu'na bir bardak su vermişler Kandil'e saldırmaya kalkmış çok fazla diyecek bir şey yok. Yani birilerinin şunu sorması gerekmiyor mu, ya arkadaş sen Kandil'e gidecek askere sınırın ötesine çıkma yetkisi vermeden Kandil'i nasıl yerle yeksan edeceksin? Milletin aklıyla alay etme Sayın Kılıçdaroğlu. Yani bu bir muhalefet anlayışı olarak ifade etmek mümkün değil resmen ülkeye, millete düşmanlık olarak değerlendirebiliriz." HABER: MEHMET KESKİN

 

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız