HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
Kral Dekorasyon
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Saray Relam
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ukrayna Nakliyat Belarus Nakliye Moldova Nakliyat Gürcistan Nakliyat
20 Kasım 2021 Cumartesi Saat: 17:35

SARIGÜL’DEN SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI! “SAKİNLEŞİN, NORMALLEŞİN”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisi tarafından düzenlenen çeşitli programlar için Ordu’ya geldi. Ordu’da esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Sarıgül, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri i
SARIGÜL’DEN SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI! “SAKİNLEŞİN, NORMALLEŞİN”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisi tarafından düzenlenen çeşitli programlar için Ordu’ya geldi. Ordu’da esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Sarıgül, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile de bir araya geldi.

Sarıgül, Ordu Öğretmenevi'nde gazetecilerle bir araya gelerek düzenlediği basın toplantısında güzellikler şehri Ordu'da bulunmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, burada yaptığı konuşmada; “Tüm siyasilere sakinleşme ve normalleşme çağrısında bulunmak istiyorum. Partilerimiz farklı olabilir ama vatan sevgisinde, insan sevgisinde birleşebiliriz" dedi.

“ASIL KONUŞULMASI GEREKENLERİ KONUŞAMIYORUZ”

Sarıgül, konuşmasının devamında, Ülke siyasetindeki gerilim ve ekonomik kriz nedeniyle asıl konuşulması gereken konuları bir türlü konuşamadıklarına dikkat çekti. Sarıgül; "Tütün, pancar ve pamuk üzerinde oynanan oyunlar, çay ve fındık üzerinde oynanmak isteniyor. Yabancıların egemenliğini kırmazsak fındık ve çayın geleceğini koruyamayız. Fındık ve çayı korumak, sınırlarımızı korumak kadar önemlidir." diye konuştu.

“ÇOK DAHA ZOR GÜNLERE GİDİYORUZ”

Türkiye'nin çok zor günlerden geçtiğini savunan Sarıgül, şunları söyledi; "Çok daha zor günlere gideceğimiz endişesi içinde yaşıyoruz. Dövizdeki yükseliş nedeniyle her şeye saat başı zam geliyor. Ekonomimiz öngörülür olmaktan çıktı. Piyasalarda belirsizlik, güvensizlik hakim. Böyle zamanlarda piyasalara güven verecek, devleti derleyip toparlayacak olan, uzlaşma sağlayacak olan Sayın Cumhurbaşkanı'dır. Ne yazık ki Sayın Cumhurbaşkanı'nın her konuşması ülkemizdeki krizi daha da derinleştiriyor."

Ülkemiz, hepimizin ülkesi, durup seyredemeyiz diyen Sarıgül; “Ekonomide radikal kararlar alınması gerekir. Bu, artık parti meselesi olmaktan çıktı. Artık gerçekten bir ulusal sorun haline geldi. Başta ülkeyi yönetenler olmak üzere herkesin aklını başına alması lazım. Bütün partilerin oy kaygılarını, siyasi görüşlerini bir kenara bırakarak iş birliği yapması lazım" diye de konuştu.

"EKONOMİYİ EHİL ELLERE TESLİM EDECEĞİZ"

Türkiye'de siyasetteki gerilimin her geçen gün arttığını da sözlerine ekleyen Sarıgül, sözlerine şöyle devam etti; “Siyasete nefret ve hakaret dilinin hakim olduğunu görmekteyiz. Parti olarak bu durumdan son derece şikayetçiyiz. Partilerin grup toplantılarının kin, nefret ve hakaret arenasına döndüğünü görüyoruz.

Bu toplantıların televizyondan yayımlanması huzuru bozmaktan başka bir işe yaramıyor.

Grup toplantıları kapalı yapılsın, milletvekilleri ülke sorunlarını, seçim bölgelerindeki sorunları, parti içi sorunları konuşma imkanı bulsun. Bu, hem ülkemiz için hem de partiler için son derece faydalı olur.

Buradan tüm siyasilere Türkiye Değişim Partisi olarak bir kez daha sakinleşme ve normalleşme çağrısında bulunuyorum. Partilerimiz farklı olabilir ama vatan sevgisinde, insan sevgisinde birleşebiliriz. Siyasi çizgilerimiz farklı olabilir ama vicdan çizgisinde, merhamet çizgisinde, insana saygı çizgisinde birleşebiliriz."

 

“HUZURU, BARIŞI BİZ SAĞLAYACAĞIZ”

Sarıgül, sözlerini şöyle tamamladı: "Türkiye Değişim Partisi, ne yapacağını, nasıl yapacağını bilen, son derece bilgili, becerikli, ehil ve vicdanlı kadrolara sahiptir. Türkiye Değişim Partisi'nin kadroları iş başına gelecek ve ülkemizde huzuru, barışı, mutluluğu inşallah biz sağlayacağız.

Türkiye Değişim Partisi iktidarında hukukta ve demokraside evrensel kurallara uyarak güven ortamını sağlayacağız. Türkiye Değişim Partisi iktidarında ekonomiyi ehil ellere teslim edeceğiz. Şahısların çıkarları değil, ülkenin çıkarı her zaman ön planda olacak. Türkiye Değişim Partisi iktidarında çiftçilerimizi, sanayicilerimizi, turizmcilerimizi destekleyeceğiz. Gösterişe, savurganlığa, israfa mutlaka son vereceğiz. Şirketlere hazine garantisi değil, çiftçilerimize alım garantisi vereceğiz."

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız