HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri Ukrayna Nakliyat Belarus Nakliye Moldova Nakliyat Gürcistan Nakliyat
27 Kasım 2021 Cumartesi

“BİR GÜN DEĞİL HER GÜN BAŞIMIZIN TACISINIZ”

  Altınordu Belediyesi tarafından “25 Kasım Kadına
“BİR GÜN DEĞİL HER GÜN BAŞIMIZIN TACISINIZ”

 

Altınordu Belediyesi tarafından “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi.

Toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla Altınordu Belediyesi tarafından belediye hizmet binasına ve billboardlara “Kadınlara şiddete son vermek bizim elimizde. Söz verelim birlikte harekete geçelim” yazılı dev pankartlar asıldı ve topluma duyarlılık çağrısı yapıldı.

Günün anlam ve önemine istinaden belediyeye gelen misafirlere de

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele tedbirlerinin yer aldığı broşürler ve maske dağıtılarak bilgilendirmeler yapıldı. Aynı yaka kartları ve maskeler belediye personellerine de dağıtılarak önemli bir farkındalık oluşturuldu.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatıyla görevli personel tarafından kadın sığınma evinde kalan 9 kadın ziyaret edilerek çeşitli hediyeler verildi. Yine sığınma evinde bulunan çocuklar da çeşitli oyuncaklarla sevindirildi.

YALNIZ DEĞİLLER

Kadına yönelik şiddetle mücadelenin tüm toplumların ortak sorunu olduğunu ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Altınordu Belediyesi olarak kadın dostu belediye anlayışımızla gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında

“Tek Kanatla Uçulmaz” mottosundan yola çıkarak Üretici Kadın Kooperatifini kurduklarına dikkat çekti.

Bizler birey olarak sadece kadına yönelik şiddetin değil şiddetin her türlüsünün karşısında olmalıyız diyen Başkan Tören; kadınların her zaman yanında olduklarını vurguladı. Tören: “Şiddete karşı sessiz kalmak, göz yummak veya görmezden gelmek asla mümkün değildir. Bizler kadına değer veren bir medeniyetin mensuplarıyız. Dünyanın neresinde olursa olsun kadınlara, kız evlatlarımıza yönelik işlenen vahşice katliamlar bizleri derinden üzmektedir. Bu konuda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'mız tarafından gerçekleştirilen birçok çalışma mevcut. Yerelde de bizler toplumsal huzuru ve güveni tesis edebilmek için birtakım çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sorunun en derinine inerek sorgulamaya ve çözmeye çabalıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle kadına yönelik şiddete ses olması için ilan edilmiş bugünde, toplumumuzun mimarı kadınlarımızın bizim her zaman başımızın tacı olduğunu ifade ediyor kadına şiddet insanlığa ihanettir anlayışıyla her türlü şiddetin son bulduğu bir dünya diliyorum." Şeklinde konuştu.

 

Anahtar Kelimeler : “BİR, GÜN, DEĞİL, HER, BAŞIMIZIN, TACISINIZ”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız