HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri Ukrayna Nakliyat Belarus Nakliye Moldova Nakliyat Gürcistan Nakliyat
13 Ocak 2022 Perşembe Saat: 09:51

OTB, ÜYELERİ İLE GURURLANDI

  Ordu Ticaret Borsası (OTB) Başkanı Ziver Kahraman, 2021 takvim yılında en fazla ihracat yapan ilk 20 firmanın açıklandığını ve bu firmalar arasına Ordu’dan 7 firma girdiğini belirterek bu 7 firmadan 4’ünün OTB üyesi olduğunu söy
OTB, ÜYELERİ İLE GURURLANDI

 

Ordu Ticaret Borsası (OTB) Başkanı Ziver Kahraman, 2021 takvim yılında en fazla ihracat yapan ilk 20 firmanın açıklandığını ve bu firmalar arasına Ordu’dan 7 firma girdiğini belirterek bu 7 firmadan 4’ünün OTB üyesi olduğunu söyledi.

 

Kahraman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz için en önemli üretim ve ticaret emtiası olan fındık ile ilgili olarak 2021 yılı sonu itibariyle yıllık istatistiki veriler de ortaya çıkmaya başlamıştır.

 

Karadeniz İhracatçılar Birliği 2021 takvim yılında en fazla ihracat yapan ilk 20 firmayı açıklamış ve bu firmalar arasına ilimizden 7 firma girmiştir. Bu 7 firmadan 4’ü borsamız üyesidir” dedi.

 

Kahraman, açıklamasının devamında; “Üreticilerimizin emeği sonucunda ortaya çıkan bu ürüne katma değer kazandırıp da ihraç eden üyelerimizi takdir ve tebrik ediyorum. Biz, sektörü tüm paydaşlarıyla beraber bir bütün olarak görmekteyiz. Üretimden pazarlamaya kadar entegre bir sistem olarak değerlendirmekteyiz ve bu entegrasyon hangi noktada bozulursa bozulsun kaybeden sistem olur, hepimiz oluruz.

 

Büyüme ve kalkınmanın tek aracı vardır o da üretmektedir. Farazi mevzular zerinde zaman kaybetmeden çağın gereğine uygun üretim ilişkilerini geliştirmek durumundayız. Dünyanın gelişmiş ekonomilerine bakıldığında teknoloji üretenlerin ya da teknoloji yoğun, endüstriyel ve entegre üretim yapanların her zaman kazandığını ve refah seviyelerinin de yükseldiğini görmekteyiz. İcabında bir çip karşılığı bir kamyon buğday olabilmektedir.

 

“Akıllı Tarım” tekniklerinin, ÜR-GE ve AR-GE’ye dayalı sanayi ve pazar algısının hayata geçirilmesi artık zorunluluktur ve tüm bunları hep beraber, bir arada ve birbirimize destek olarak yapabiliriz.

 

Borsamız üyeleri; Poyraz Poyraz A.Ş. Gürsoy A.Ş. Şenocak Ltd.Şti. Karimex Ltd.Şti. Bu zor zamanlarda çok anlamlı bir başarıya imza atmışlardır. Ordu Ticaret Borsası olarak üyelerimizle gurur duyduğumuzu ve onlara memleketimiz adına teşekkür ettiğimizi bir kere daha belirtmek isterim” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler : OTB, ÜYELERİ, İLE, GURURLANDI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız