HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri Ukrayna Nakliyat Belarus Nakliye Moldova Nakliyat Gürcistan Nakliyat
13 Ocak 2022 Perşembe Saat: 09:52

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İRTİBAT BÜROLARI AÇILDI

  Altınordu ve Fatsada Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Büroları açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İRTİBAT BÜROLARI AÇILDI

 

Altınordu ve Fatsa'da Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Büroları açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında Altınordu ve Fatsa ilçelerinin Organize Sanayi Bölgesindeki Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürolarının açılışı gerçekleştirildi

 

 

Türkiye'de 255 sanayi bölgesinde gerçekleşen Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri açılış programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nden katılımlarıyla tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

 

Türkiye'de aynı anda açılışı gerçekleştirilen Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri İrtibat Bürolarının toplu açılış törenine, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde katıldı.

 

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Organize Sanayi Bölgelerinde Mesleki Eğitim Meslek programı uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla oluşturulan Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu'nun İlimiz Altınordu ilçesindeki açılışına Altınordu Kaymakam Erkan Karahan, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Avni Günay, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Murat Şimşek,  Ordu Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Şube Müdürü Seçkin Hamza, Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi okul müdürleri, mesleki eğitim merkezi müdürü ve öğretmenler katıldı.

 

İlimizde bir diğeri Fatsa ilçemizde bulunan Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri İrtibat Bürosu açılış programına ise Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Fahri Zaimoğlu, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, kurum amirleri, STK temsilcileri, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Avni Günay, katıldığı Altınordu'daki açılış programında, ilimiz Altınordu ve Fatsa'da açılışı gerçekleştirilen Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezlerinin hayırlı ve uğurlu olmasını temennisinde bulunarak, büroların açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü" gereğince organize sanayi bölgesi ile en az bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ya da Mesleki Eğitim Merkeziyle eşleştirilmesi, bu okullar bünyesinde "Mesleki Eğitim Merkezi Programı (MEMP)" açılması amaçlanmıştır.

 

Meslek sahibi olmak isteyen herkes, yaş sınırlaması olmadan ve sadece ortaokul veya imam hatip ortaokulu mezunu olması ön şartıyla, Mesleki Eğitim Merkezlerine başvuru yaparak istediği bir alanda mesleki eğitim alabilmektedir” denildi.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız