HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri
24 Mayıs 2022 Salı Saat: 11:23

BAHÇE OKULU EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü entegre mücadelede çiftçi bahçe okulu eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda yapılan açıklamada;  Entegre Mücadele; Hastalık, zararlı ve yabancı otlar başta olmak üzere zararlı organizmaların çevre ile il
BAHÇE OKULU EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü entegre mücadelede çiftçi bahçe okulu eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda yapılan açıklamada;  Entegre Mücadele; Hastalık, zararlı ve yabancı otlar başta olmak üzere zararlı organizmaların çevre ile ilişkilerini dikkate alarak tüm mücadele metotlarının birbiriyle uyumlu bir şekilde kullanılmasıyla popülasyon yoğunluklarını ekonomik zarar seviyesinin altında tutan zararlı yönetim sistemidir. Bu sistemle zararlı organizmaların gelişimi düzenli aralıklarla kontrol edilir. Zorunlu olmadıkça kimyasal mücadeleye başvurulmadan diğer yöntemlerle sorun çözülmeye çalışılır. Böylece doğal düşmanların ve doğal dengenin korunması amaçlanır. Üreticilerin Entegre zararlı yönetimini benimseyip uygulaması ile girdiler azaltılıp karlılığın artırılması hedeflenir. Kimyasal mücadele zorunlu ise çevre dostu ve seçici ilaçlar uygun alet ile etkili en düşük dozda ve en uygun zamanda uygulanır. Böylece sürdürülebilir üretim ve çevrenin korunması sağlanır.

Fındık Entegre Mücadele Projesi kapsamında Ordu İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri teknik personeli tarafından "Çiftçi Bahçe Okulu" çalışmaları ilçelerimizde devam etmektedir. Çiftçi Bahçe Okulu çalışmalarında fındık hastalık ve zararlıları başta olmak üzere, fındık yetiştiriciliği ve bitki koruma ürünlerinin kullanımı konularında bizzat arazi üzerinde uygulamalı olarak bilgi verilmekte, üreticilerin soruları cevaplanmaktadır. Çiftçi Bahçe Okulu Eğitimleri devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelimeler : BAHÇE, OKULU, EĞİTİMLERİ, DEVAM, EDİYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız