EN SÜT BLOK
HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri
4 Ekim 2022 Salı Saat: 11:14

MÜDÜRLER GÜRGENTEPE’DE TOPLANDI

Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürünün katılımıyla Gürgentepe Şehit Ahmet Yaşar Anadolu Lisesinde değerlendirme toplantısı gerçe
MÜDÜRLER GÜRGENTEPE’DE TOPLANDI


Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürünün katılımıyla Gürgentepe Şehit Ahmet Yaşar Anadolu Lisesinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Gürgentepe İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde Müdür Vargeloğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürleriyle gerçekleştirdiği toplantıda; 2022-2023 eğitim öğretim yılında yürütülen ve planlanan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda, Ordu genelinde eğitim öğretim adına yapılan çalışmaların değerlendirmesi yapılarak Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde gerçekleştirilen Köy Yaşam Merkezleri projesi kapsamında nüfusu az ve dağınık olan köy ve benzeri yerleşim yerlerinde açılacak ve köylerin kalbi durumuna gelecek olan Köy Yaşam Merkezleriyle ilgili yapılması gerekenler hakkında istişarelerde bulunuldu.

Müdür Vargeloğlu, özellikle yetişkin engelli ve özel eğitime ihtiyacı olan engelli kardeşlerimizin eğitim alabilecekleri sadece yetişkinlere mahsus halk eğitimi merkezlerinin açılmasına yönelik yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Okullar arası imkân farklarını azaltmak, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, çocuklarımızın yüreğini okuma sevgisi ile doldurmak ve onların kitaplara ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesinde okul kütüphanelerimizde bulunan kitap sayılarının değerlendirilmesi yapılırken hedeflenen sayıya ulaşılması için yapılması gerekenlerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Kurumlarımızın standartlarını yükseltmek, daha modern ve daha güvenli eğitim ortamı oluşturmak için yeniden yapılan kurumlarımız ile fiziki iyileştirme yapılan okullarımızın son durumları görüşülerek  taşımalı eğitimle ilgili süreçler  ayrıntılı bir şekilde değerlendirildikten sonra gerekli tedbirlerin alınması kararlaştırıldı. Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi ve Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi çalışmalarının değerlendirilmesi yapıldı. Müdürümüz, Bakanlığımız tarafından gönderilen ücretsiz ders kitapları ve kaynak kitaplarının dağıtımı zamanında yapıldığı için ilçe millî eğitim müdürlerimize teşekkür etti.

Ayrıca Müdür Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm ilçe müdürlerimiz tarafından okunan Edward Ashford Lee'nin "Dijital Ruh" adlı kitabın değerlendirilmesi yapılarak kitap ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Anahtar Kelimeler : MÜDÜRLER, GÜRGENTEPE’DE, TOPLANDI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız