• DOLAR6,2938
  % 0,02
 • EURO7,3957
  % 1,16
 • ALTIN242,8528
  % -0,59
 • BIST 10097.988,16
  % 1,94
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
 • Gayet Güzel
 • Kullanışlı
 • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
22 Eylül 2018 Cumartesi
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
1 Ekim 2017 Pazar Saat: 12:03

“Türkiye güçleniyor ve Türkiye zenginleşiyor”

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ordu İl Temsilciliğinin açılışına katılmak üzere Ordu’ya geldi. TÜGVA Ordu İl Temsilciliği b
“Türkiye güçleniyor ve Türkiye zenginleşiyor”

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ordu İl Temsilciliğinin açılışına katılmak üzere Ordu’ya geldi.

TÜGVA Ordu İl Temsilciliği binasının açılış törenine Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ve vatandaşlar katıldı.

TÜGVA Ordu İl Temsilciliği binasının açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, "Son 150 yıldır yaşanan kültürel işgalin sonuna geldik. Türkiye, batılılaşacak mı? uygarlaşacak mı? çağdaşlaşacak mı?” sorularını 150 yıldır tartıştık. Bütün faturayı dinimize, kültürümüze, örfümüze, adetimize çıkardık ve nihayetinde kimlik bunalımı içerisindeki bir gençlik ile karşı karşıya geldik.  Nitekim, dünyada pozitivist akımlar, 70’lerin ikinci yarısından sonra iflas etti. Dolayısıyla bizde de artık kendine gelen, medeniyetiyle buluşan ve medeniyetini özümseyen, benimseyen, özgüveni olan bir gençlik inşa ediliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Türkiye, hakkı, hukuku, adaleti haykıran bir ülke haline geliyor. Türkiye, artık  teknoloji ve bilimle buluşuyor. Türkiye güçleniyor ve Türkiye zenginleşiyor” şeklinde konuştu.

Vali Yavuz, "Türkiye son 15 yılda Allah’a hamdolsun ki, sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştirdi. Bu devrim, esasında belki içinde yaşayanlar için çok anlamlı olmayabilir ama dışarıdan baktığınızda bu devrimin ne büyük bir devrim olduğunu, bundan 20-30 yıl sonra gençlerimiz ve bu dönemde yaşayanlar çok daha iyi idrak edecektir. Bu millet bin yıldır ilahi kelimetullah peşinde koşmuştur, bundan sonra da ilahi kelimetullah peşinde koşacaktır. Aslında bütün bu konuştuklarımızın özeti budur. Biz bin yıldır ilahi kelimetullah peşinde koştuk ve onu tebliğ ettik. Bu konuda şehit olduk, gazi olduk. İşte bu milleti aslından döndürmeye çalışanlar, uşaklaştıranlar bilsinler ki, 15 Temmuz’da dahil olmak üzere bütün darbe teşebbüsleri bu ülkenin kutlu yürüyüşünü engellemektir” dedi.

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan da açılışta yaptığı konuşmada, "Tügva'mızın açılışları için Anadolu’nun çeşitli yerlerine gidiyoruz ve Türkiye Gençlik Vakfımızın hedeflerini, gayelerini, maksadını vatandaşlarımıza anlatmaya çalışıyoruz. Türkiye artık kabuğunu kırmaya başladı. Son 150- 200 yılda bize biçilen medeniyet modeli batılılaşma adı altında sadece onların müziklerini dinleme, onların kıyafetlerini giyme, onların harflerini kullanma, onların takvimlerini kullanmaktan ibaretmiş gibi bize kimlik biçildi. Eğer gelişmek idiyse bu, o zaman niçin kendi uçağımızı yapacağımız zaman Nuri Demirağ'lara engel olundu. Niçin bu ülkede bize ait teknolojiler geliştirileceği zaman bize engel olundu. Kendi arabamızı üretmek istediğimiz zaman engel olundu. Çünkü bir yandan milletimize gelişeceksiniz, batılılaşacaksınız, modernleşeceksiniz diye bir hap yutturulurken, öbür yandan bizi kimliksizleştirmeye mahkum ettiler. Bu oyunu özellikle gençlerimiz üzerinde oynadılar. Şimdi bağımsız olmak, sadece ekonomik güçle, sadece askeri güçle mümkün değildir. Bağımsız olmak, aynı zamanda kendi kimliğinizi de korumanızdan geçiyor. Şimdi 150-200 yıllık kimlik erozyonundan sonra, kültürsüzleştirme taarruzlarından sonra, bu millet yeniden ayağa kalkmaya başladı” şeklinde konuştu.

 

TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet yaptığı konuşmada, TÜGVA’nın adalet, ahlak, birlik, iyilik ve özgürlük değerlerini benimsemiş gönüllü gençleri ile daha iyi bir dünya hayaliyle çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürdüğünü belirtti.

TÜGVA Ordu İl Temsilcisi Ahmet Güner ise, TÜGVA’nın  geleneklerine bağlı, çağın gereklerini iyi okuyabilen, yaşadığı topluma ve insanlığa değer katan bir gençlik için gece gündüz çalıştığını söyleyerek, Türkiye Gençlik Vakfı‘nın dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil bir gençlik vakfı olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ordu İl Temsilciliğinin açılışı yapıldı. (Ordu Yeni Haber)

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız