müstesna
ŞÜKRİYE HANIM
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
E-Bülten
İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İstatistikler
  • Ziyaretçi Bugün211
  • Ziyaretçi Genel2.940.208
  • Bugün Gösterim219
  • Toplam Gösterim14.078.307
  • Online Sayısı1

ordu emlak

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DOLANDIRICILARA KARŞI DİKKATLİ OLUN
6 Ekim 2017 Cuma Saat: 09:10

DOLANDIRICILARA KARŞI DİKKATLİ OLUN

Ordu Valiliği, dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.Vali Seddar Yavuz’un veya Özel Kalem Müdürünün adını kullanarak "İhtiyaç sahibi şehit aileleri ve engelli vatandaşlarımız için yardım topluyoruz. Sizler de şehit ail

         Ordu Valiliği, dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.Vali Seddar Yavuz’un veya Özel Kalem Müdürünün adını  kullanarak "İhtiyaç sahibi şehit aileleri ve engelli vatandaşlarımız için yardım topluyoruz. Sizler de şehit ailelerine ve engelli vatandaşlarımıza yardımcı olur musunuz?” diyerek, hayırseverleri dolandırmak isteyen dolandırıcılara karşı uyarılarda bulunan Ordu Valiliği bu tür kişilere vatandaşların inanmamalarını istedi.

         Valilikten konu ile ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi. "Valiliğimize intikal eden şifahi şikayet ve duyumlara göre; bazı şahısların işadamlarımızı telefonla arayıp, Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un veya Özel Kalem Müdürünün adını  kullanarak, “Sayın Valimizin himayelerinde ihtiyaç sahibi şehit aileleri ve engelli vatandaşlarımız için yardım topluyoruz. Sizler de şehit ailelerine ve engelli vatandaşlarımıza yardımcı olur musunuz?” diyerek, bağış talep ettikleri öğrenilmiştir.

         Valiliğimizce yapılacak sosyal amaçlı organizasyonlar için işadamlarımızdan yapılabilecek yardım talebi, mutlak süratle yüz yüze görüşme yapılmak suretiyle yapılabilmektedir. Bu sebeple, telefon açılmak suretiyle işadamlarımız ve vatandaşlarımızdan yardım talebinde bulunan kişilere itibar edilmemelidir.     

         Sayın Valimizin adını kullanmak ve şehit ailelerimizi ve engelli vatandaşlarımızı istismar etmek suretiyle kendilerinden yardım veya bağış talebinde bulunulan işadamlarımızın veya vatandaşlarımızın, mağduriyet yaşamamaları için dikkatli olmaları gerekmektedir.

         Tereddüt yaşanması halinde ise, Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğünün 223 52 52 numaralı telefonundan durumu teyit etmeleri, bu teyidi yapmadan da asla bir hesaba para yatırmamaları, gerekirse durumu güvenlik birimlerine bildirmeleri, dolandırıcılık olayı ile karşı karşıya kalmamaları açısından önem arz etmektedir." Ordu Yeni Haber)

         

Anahtar Kelimeler : DOLANDIRICILARA, KARŞI, DİKKATLİ, OLUN

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız