müstesna
ŞÜKRİYE HANIM
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
E-Bülten
İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İstatistikler
  • Ziyaretçi Bugün1.690
  • Ziyaretçi Genel3.145.067
  • Bugün Gösterim2.991
  • Toplam Gösterim14.310.727
  • Online Sayısı1

ordu emlak

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“FİYAT ARTMALI, TMO FARK ÖDEMELİ”
7 Ekim 2017 Cumartesi Saat: 10:28

“FİYAT ARTMALI, TMO FARK ÖDEMELİ”

         Tüm Köy Sen Ordu Şubesi Başkanı Zekai Sağra, “Torba Yasa içindeki ekonomik yaptırımlarla yaşamımız çekilmez hale getirilmek isteniyor” dedi.          Fındık üreticilerinin emeğinin hakkını alması için ver

         Tüm Köy Sen Ordu Şubesi Başkanı Zekai Sağra, “Torba Yasa içindeki ekonomik yaptırımlarla yaşamımız çekilmez hale getirilmek isteniyor” dedi.

         Fındık üreticilerinin emeğinin hakkını alması için verilen mücadeleler sonucu TMO’nun alım şartlarının iyileştirilmek zorunda kalındığını belirten Sağra, “Üreticilerin mağduriyeti devam ediyor. Ekim ayının birinci haftasından sonra fındık fiyatının artırılmasının üreticilerin büyük bölümünün işine yaramayacağını vurgulamıştık. Çünkü üreticilerin çoğu fındığını satmak zorunda kaldı.” dedi.

                  Fındık fiyatının, yapılan zamlar ve vergiler nedeniyle artırılmasının ertelenemez hale geldiğini belirten Sağra, “Hükümet halkın cebinden elini çekmiyor. Orta Vadeli Program ile zamları ve vergileri artırıyor. Vergi dilimi yükseltiliyor. Yani emekçilerin gelirleri düşürülüyor. Ekonomik olarak yoksullaşmanın hızlandırıldığına tanık oluyoruz. Üretici köylünün yoksullaşmasının önüne geçmenin bir adımı fındık fiyatların artırılması ve TMO’ya fındık verenlere de fark ödemesinin yapılması bir zorunluluk oldu. Hükümetin görevi halkı yoksullaştırmak değildir. Ne yazık ki görüyoruz ki AKP Hükümetinin işi, halkın cebinde kalan üç beş kuruşa da el koymak.” dedi.

         Yoksullaştırmaya ‘dur’ diyelim

         Orta Vadeli Program (OVP) ile üretici köylü de başta olmak üzere emeğiyle geçinenlerin daha da yoksullaşacağını söyleyen Sağra, “Fındığın maliyetinin 8.75 TL olarak açıklayıp alım fiyatını 10 TL tavan fiyat olarak belirleyen Hükümetin Torba Yasa ile halkın emeğine saldırısına şaşırmıyoruz. Emeğimize, ürünümüze yönelik çıkarılmak istenen yasaları engellemek için tüm emekçiler olarak birlikte hareket etmek zorundayız. Vergilerin; kamu arazilerin, işletmelerinin satışının durdurulması; emekçilerin gelirini artırıcı önlemlerin alınması için tüm emek kuruluşlarını ortak mücadeleye çağırıyoruz.” dedi. 

Anahtar Kelimeler : “FİYAT, ARTMALI, TMO, FARK, ÖDEMELİ”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız