• DOLAR6,2938
  % 0,02
 • EURO7,3957
  % 1,16
 • ALTIN242,8528
  % -0,59
 • BIST 10097.988,16
  % 1,94
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
 • Gayet Güzel
 • Kullanışlı
 • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
22 Eylül 2018 Cumartesi
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
7 Ekim 2017 Cumartesi Saat: 10:30

" TÜRKİYE'YE MODEL OLACAĞIZ"

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Sanayici İş Adamları Derneği (ORDUSİAD) üyelerine Ordu ilini geleceğe taşıyacak yatırımlar hakkında bilgi verdi. Projeleri dikkatle takip eden iş adamları, yatırımlara tam not v
" TÜRKİYE'YE MODEL OLACAĞIZ"

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Sanayici İş Adamları Derneği (ORDUSİAD) üyelerine Ordu ilini geleceğe taşıyacak yatırımlar hakkında bilgi verdi. Projeleri dikkatle takip eden iş adamları, yatırımlara tam not verirken, ildeki değişimin fark edilmeye başlandığına da dikkat çekti.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Başkan Yılmaz, kurumun teşkilat yapısı, personel ve mali durumu ile yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmalarına değindi.

 

 

Toplantıda, büyük bölümü Altınordu ilçesinde uygulanan ve maliyeti 5 milyon TL’nin üzerinde olan yatırımlar ele alındı. Başkan Enver Yılmaz’ın anlattığı yatırımlarla ilgili konu başlıkları ise şu şekilde:

 

 

Ordu’da 19 ilçede yol çalışmalarımız devam ediyor. Öncelikle ana yolları ve dolmuşların çalıştığı yolları yapıyoruz. Şimdiye kadar ilimiz genelinde 1.305 km asfalt yol çalışması gerçekleştirdik. Altınordu ilçemizde bizden önce 10 senede 20 km sıcak asfalt yapılmıştı. Biz sadece bu sene 120 km sıcak asfalt yol inşa ettik. Bunun yanında Karşıyaka Bulvarı gibi kentimizin trafik yükünü hafifletecek alternatif güzergâhlar oluşturduk, yenilerini de oluşturmaya devam ediyoruz. Hizmete sunduğumuz yollar, altyapı sorunu çözülmüş alanlarda yaptığımız evladiyelik çalışmalar. Bu sene havaların da güzel gitmesiyle birlikte yol çalışmalarımızda istediğimiz seviyeyi yakaladık. 14 ilçede yıl sonuna kadar sıcak asfalt çalışmalarını %95 seviyesine getireceğiz. Diğer ilçelerde de yol yatırımlarımızı en kısa zamanda tamamlayacağız.

 

 

Altyapı çalışmalarının bir siyasetçi için ne kadar riskli olduğunu biliyorum. Biz de böyle riskli bir alana girmeden üstyapıyla ilgili birtakım işler yapabilirdik ancak altyapıyı inşa etmeden üstyapıyı yapmak doğru değil. Şu anda ilimiz genelinde OSKİ ekiplerimiz tarafından muazzam bir çalışma yürütülüyor. Bazı bölgelerimizde sorun olabilir ancak bunlar zamanla çözülecek. Altınordu ilçe merkezindeki su ve kanalizasyon hatlarını yenileme çalışmalarımızı %87 oranında tamamladık ancak bu bir sistem meselesi, yeni hatlar tamamen bitmeden, eski sistemi devre dışı bırakamıyoruz.

 

 

Altınordu ilçemizde Çakalçıkmaz bölgesindeki kavşak çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayarak yeni kavşağımızı hizmete sunduk. Burada şerit sayısını artırdık ve yolu genişlettik. İnşa ettiğimiz kavşakta akıllı trafik sistemi uyguladık.

 

Vatandaşlarımızın heyecanla beklediği, bizim de üzerine titrediğimiz Karşıyaka’daki spor tesislerimizde çalışmalarımız son aşamaya geldi. Tesislerimizi inşallah sezona yetiştireceğimizi söylemiştik, çok şükür ki yetişti. Şu anda sentetik olan uluslararası standartlardaki bu sahalarımızın biri tamamlandı ve gelecek hafta diğer sahamızın yeşillendirmesi yapılacak. Bu bölgeyi tenis kortlarıyla birlikte bir spor merkezi hâline getirmiş olduk. Ulusal ve uluslararası sporcularında yer aldığı turnuvaların düzenlenmesini sağlayacağız.

 

 

Bahçeşehir Kolejinin hemen ilerisinde 4 yıldızlı otel konforuna sahip bir tesis ve 2 adet nizami futbol sahasının olduğu yeni bir spor tesisi daha yapıyoruz. Burası Yeni Orduspor Kulübümüz başta olmak üzere, profesyonel sporcularımızın hizmetinde olacak. Sosyal tesis binamızın içerisi, sporcuların her türlü ihtiyacını karşılayabileceği şekilde yapılacak.

 

 

Rıhtımdan başlayarak Fidangör kavşağına kadar olan alanda yürüttüğümüz çevre düzenleme, yayalaştırma ve deniz dolgusu çalışmalarımız son aşamaya geldi. Rıhtım alanını tamamen yeniledik. Yeni bir tesis yapılmasını sağlayarak aylık 70 bin TL’den kiraya verdik, üstelik bir yıllık kira bedelini de peşin aldık. Kıyı boyunca oturma alanları oluşturduk. İnşallah yürüyüş, koşu ve bisiklet yollarıyla, üstyapısı ile yalnızca bölgemizde değil, Türkiye’de model gösterilecek bir çalışmayı hizmete sunacağız.

 

 

Sahil kesiminde yaptığımız çalışmalar, bölgemizi çok önemli bir sosyal yaşam alanı hâline getirdi. Vali Konağı ile Soya Kavşağı arasındaki 4.5 km'lik güzergâh boyunca gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, altyapıyı tamamen yenileyerek yollarımızı sıcak asfaltla buluşturduk. Yol kenarlarında yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları ile akıllı bisiklet istasyonları oluşturduk.

 

 

 

Süleyman Felek Caddemizde yayalaştırma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu andan önemli bir kısımdaki altyapı çalışmaları tamamlandı ve zemine beton döküldü. Sonrasında ise zeminin döşenmesi ve üstyapı elemanlarının montajı yapılacak. Caddenin her iki tarafındaki binalarda da dış cephe iyileştirmesi yaparak ortaya modern ve estetik bir görünüme sahip bir yaşam alanı çıkaracağız.

 

 

Ordu ilimizin en önemli sorunlarından biri şehir meydanı ve miting alanının, büyük programların ve fuarların yapılmasına uygun bir alanın olmayışıydı. Ayışığı meydanı olarak bildiğimiz, 110 araçlık otoparkı olan bu meydanımızı, yapacağımız düzenlemeyle birlikte yaklaşık 500 araçlık otopark, şehir ve miting meydanı, fuar alanı ve her türlü faaliyetin yapılabileceği alan hâline getireceğiz. Böylelikle hem kıyı çizgisini düzgün bir hâle getirmiş ve otoparkı büyütmüş olacağız hem de şehrimiz güzel bir meydana kavuşmuş olacak.

 

Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerimizde hemşehrilerimizin hizmetine sunduğumuz ‘Akıllı Bisiklet’ uygulamamız yoğun ilgi görüyor. Altınordu’da 8, Ünye’de 4 ve Fatsa’da 3 istasyon hizmet veriyor. Sahile çıktığımızda her yerde bu bisikletleri görebiliyoruz. Özellikle geceleri istasyonlarda bisiklet göremiyorsunuz, hepsi kullanımda oluyor. O nedenle önümüzdeki günlerde yeni istasyonlar oluşturmak istiyoruz.  Şu anki üye sayımız 20 bine ulaşmış olup, önümüzdeki günlerde bu sayı daha da artacak.

 

 

İlk olarak Rus Pazarı kavşağı ile Büyükşehir Belediyesi Durugöl yerleşkesi arasında yapılan ve halkın büyük beğenisini kazanan projemizin ikinci etabını, Rus Pazarı ile Kumbaşı Limanı arasında uyguluyoruz. 6.5 km uzunluğundaki güzergâhta toplam 225 binanın dış cephesini yenileyeceğiz. Şu ana kadar 110 binanın dış cephesinin iyileştirmesini yaptık.

 

Ordu Şehir Stadımızda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yeni stadımız alttan ısıtmalı ve korumalı sistemiyle Türkiye’de örnek statlardan biri olacak. Stat projesini alan firma, 24 saat esaslı olarak çalışıyor.

 

 

Altınordu ilçemizdeki Ulu Camii’nin meydan düzenleme çalışmaları başladı. Buradaki meydanın altına bir de yer altı otopark yapıyoruz. İlimizin önemli eserlerinden biri olan camimiz, çevre düzenlemesiyle birlikte bambaşka bir görünüm kazanacak.

 

 

Bölgemizin en büyük kiralanabilir kapalı alanına sahip AVM projesini hayata geçiriyoruz. Özellikle soğuk kış günlerinde hemşehrilerimizin içerisinde güzelce vakit geçirebileceği bir alan olacak. Proje kapsamında 1000 kişilik bir kongre salonu da bulunacak. İnanıyorum ki yüklenici firma, çalışmaları hızlı bir şekilde yürüterek belirlenen tarihten önce burayı hizmete alacak.

 

 

Melet Irmağı’nın hemen kenarında uygulayacağımız proje etaplar hâlinde ilerleyecek. Projede ilk önce zemin etüdü ve tahkimat duvarı çalışmaları yapılacak, ayrıca mevcut köprü ile deniz arasında yeni bir köprü inşa edilecek. Şu anda çalışmalarımız başladı, denizi de biraz içeriye doğru çekmek kaydıyla çok güzel bir yaşam alanını hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.

 

 

İş adamlarına yapılan yatırımlarla ilgili rakamlar ve görseller eşliğinde bilgi veren Başkan Yılmaz, “Türkiye’de altyapı çalışmalarıyla birlikte fiziki değişim ve dönüşümü bizim kadar hızlı gerçekleştiren başka bir il yok. Bunu da rakamlarla ve göz önündeki yatırımlarla ortaya koyuyoruz. İlimiz ekonomisi ve istihdamına büyük katkı sağlayan siz değerli iş adamlarımızla istişarede bulunmak bizler için önemli. Projelerimizi anlatma ve fikir alışverişinde bulunma fırsatı bulduğumuz bu toplantıya katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

İş adamları ise Büyükşehir olmanın gereği olan yatırımların hayata geçirilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Büyükşehir lafla değil, yatırımlarla oluyormuş. Bu hizmetler yapılmasa Büyükşehir lafta kalacaktı ancak gördük ki 3-5 sene geçmeden çok önemli projeler başlamış ve bitirilme noktasına gelmiş. Bunu sadece biz demiyoruz, dışarıdan gelenler de görüyor ve söylüyor. Ulusal kanallar, ilimize geldiklerinde değişimi fark ederek kayıt altına alıyor ve ‘Ordu’daki değişim fark ediliyor’ diye dakikalarca ekranlarında bu gelişime yer veriyor. Bu durum da bizlere gurur veriyor. Bu yatırımlarla birlikte ilimizin Türkiye’nin en gözde şehirlerinden biri olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 

 

Anahtar Kelimeler : ", TÜRKİYE'YE, MODEL, OLACAĞIZ"

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız