müstesna
ŞÜKRİYE HANIM
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
E-Bülten
İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İstatistikler
  • Ziyaretçi Bugün1.669
  • Ziyaretçi Genel3.145.046
  • Bugün Gösterim2.962
  • Toplam Gösterim14.310.698
  • Online Sayısı1

ordu emlak

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ISINMANIN BEDELİ ÇOK AĞIR!
11 Ekim 2017 Çarşamba Saat: 09:18

ISINMANIN BEDELİ ÇOK AĞIR!

Ordu’da kışlık yakacak fiyatları cep yakıyor. Bu sene kışın erken geleceği ve havalarında soğumaya başlamasıyla birlikte gözler yine kışlık yakacak fiyatlarına çevrildi. Yakacak ürünlerinin başında yer alan odun, kömür ve kabuk

Ordu’da kışlık yakacak fiyatları cep yakıyor. Bu sene kışın erken geleceği ve havalarında soğumaya başlamasıyla birlikte gözler yine kışlık yakacak fiyatlarına çevrildi. Yakacak ürünlerinin başında yer alan odun, kömür ve kabuk fiyatları vatandaşları şimdiden kara kara düşündürmeye sevk etti.

Geçen sene torbası 16.00 ila 18.00 Lira arasında değişen kömürün bu sene torba fiyatı ise 22.00 Lira’dan satışa çıktı. Yaklaşık 40 torba kömürün bir tona tekabül ettiğine değinen vatandaşlar odunu da hesaba kattıklarında Bin 500 Lira’yı gözden çıkarmış olacaklar. 25 kiloluk torba kömürün tonu ise yaklaşık 900 Liraya ulaşıyor.

Odun fiyatlarında ise geçen yıl türüne göre 300 ila 450 Lira arasında değişirken bu sene de fiyatlara yaklaşık yüzde 30 gibi bir zam uygulanarak bu rakamların 390 Lira ile 540 Lira seviyelerine ulaşmasına neden oldu.

Karadeniz’de özellikle Ordu ve Giresun illerinde yakacak olarak kullanılan fındık kabuğunun bu seneki bir çuval fiyatı 15.00 Lira olarak gözlendi. Bu durum karşısında bir hesaplama yapan vatandaşlar, bir ton kömüre 900, bir ton oduna yaklaşık 500 ve 20 torba kabuğa 300 Lira vererek toplamda Bin 700 lira ceplerinden çıkarmış olacaklar.

Kış aylarında yakacak takviyesi yapacak olanlar ise yarımşar ton tedarik ederlerse kışlık yakacak ihtiyaçlarını toplamda 2.500 Lira gir bir masrafla geçirmiş olacaklar. Ortaya çıkan rakamlar karşısında ise bu sene Ordu’da ısınmanın bedelinin çok ağır geçeceği gözleniyor. (Haber Mehmet KESKİN)

Anahtar Kelimeler : ISINMANIN, BEDELİ, ÇOK, AĞIR!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız