müstesna
ŞÜKRİYE HANIM
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
E-Bülten
İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İstatistikler
  • Ziyaretçi Bugün1.713
  • Ziyaretçi Genel3.145.090
  • Bugün Gösterim3.027
  • Toplam Gösterim14.310.763
  • Online Sayısı1

ordu emlak

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÜNYE İİBF'DE İLK DERS, VALİ YAVUZ'DAN
12 Ekim 2017 Perşembe Saat: 10:33

ÜNYE İİBF'DE İLK DERS, VALİ YAVUZ'DAN

  Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin 2017-2018 eğitim-öğretim yılı açılış dersi programına 

 

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin 2017-2018 eğitim-öğretim yılı açılış dersi programına  katıldı.

 

Fakültenin Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa, Vali Seddar Yavuz, ODÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Tevfik Noyan, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Cumhuriyet Savcısı Soner Aygün, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Esat Can Öztürk, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mustafa Sakal, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

 

Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin 2017-2018 eğitim-öğretim  yılı açılış dersi programında, öğrencilere kendi hayatını anlatarak  konuşmasına başlayan Vali Seddar Yavuz, hayatında ilkokul öğretmeninin emeğinin büyük olduğunu söyleyerek, "Bir ilkokul öğretmeninin, bir çok insanın hayatını değiştirebileceğini gördüm. Bana göre okul öncesi, ilkokul öğretmenliği ve sınıf öğretmenliği Türkiye'deki stratejik ve en önemli olan kısımdır” dedi.

 

“Fikir Sahibi Olmadan, İdeoloji Sahibi Olmayın”

 

“Ortaokul 3. sınıfta iken Kaymakam olmayı düşündüm ve amacımda iyi bir yere gelmekti. Belki de çocukluk aklıyla büyük adam olmaktı. Öyle bir sevda ile yola başladık ve bugün Vali olarak karşınızdayım” diyen Vali Seddar Yavuz, ”Sizlere tavsiyem; reaktif düşünceden vazgeçin. Kendinize güvenin, ne istediğinizi bilin ve çalışın. Herkesin aradığı bilgi, beceri, yetenek. Ne olursanız olun bilgi, beceri, ve yeteneğiniz yoksa, bir işe  başlamanız mümkün değil. Kaymakamlık mesleği de Türkiye’de her alanda hizmet verebilen bir alan olması vesilesiyle diğer mesleklerden çok daha farklı bir özelliğe sahip. Bizim mesleğimize girecek insanların, akademik becerileri, çok düzgün bir Türkçeye sahip olmaları ve hitaplarının çok güçlü olması gerekir. Dolayısıyla ne dediği anlaşılmayan, Türkçeyi düzgün kullanamayan insanların, toplumda yarattığı etki sınırlıdır. O yüzden öğrenim hayatınızda beden dili başta olmak üzere Türkçe hâkimiyeti, hitabeti geliştirmeniz çok önemli diye düşünüyorum. Bunun yanında yaptığınız hiçbir iyilik karşısında bir teşekkür beklememek,  icra edilen tüm meslek için sihirli bir cümledir. Bizim hedefimiz; insanların teşekkürünü almak değil,  kendimizi mutlu etmektir. Çünkü,  insanların doğası itibariyle iyilik yaptığında, birinin gönlünü aldığında, gönül huzuru içerisinde hayatını geçirir. Dolayısıyla iyilik yaptıkça, kendinizi mutlu edersiniz. Bu nedenle hizmet aşkı; bir insanın kendini geliştirebilmesi, ifade edebilmesinin bir yoludur.  Diğer taraftan da huzurlu ve mutlu olabilmesinin başka bir yoludur. Fikir sahibi olmadan ideoloji sahibi olmayın. Fikir sahibi olmadan ideoloji sahibi olanlar, ancak ve ancak taraftarlık yapar. Taraftarlıkta da akıl yoktur, duygu vardır” şeklinde konuştu.

 

“Sorun Çözmedeki Başarınızı Artırın”

 

Vali Yavuz, ”Nesilleri yetiştirirken nasıl yetiştirdiğimizi, kendimizi nasıl kodladığımıza bir bakmamız gerekir. Proaktif insanlar herhangi bir sorunla karşılaştıklarında, bu sorunun ortaya çıkmasında benim payım nedir? Ben bu sorunu nasıl çözebilirim? diye uğraşır” diyerek, öğrencilerden, sorunları çözme noktasındaki  başarılarını  artırmalarını istedi.

 

 “Medeniyet Değerlerimizi Öğrenin"

 

Vali Yavuz, "Hangi ideolojiye sahip olursanız olun, bizim medeniyet değerlerimizi öğrenin. Yarın sosyal alanda hizmet edeceksiniz. İçinizden yarın valilerimiz, kaymakamlarımız, hocalarımız çıkacak ve önemli yerlerde yer alacaksınız. Toplumla kavgalı insanların başarı şansının olmadığını göreceksiniz. İnsan davranışlarını anlayabilmeniz için, onların inançlarını bilmeniz, onların davranışlarını hangi saikle  yönettiğini bilmeniz gerekiyor. Bunları bilmeden hareket etmeniz mümkün değildir. Süreçleri doğru tanımlamak önemli. Yaptıklarımızı yapacaklarımızı iyi bilmek önem arzediyor” diyerek,  konuşmasını tamamladı.

 

Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mustafa Sakal konuşmasında eğitim- öğretim açısından farkındalığın çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Yeni eğitim- öğretim yılımızın başında Sayın Valimizin açılış dersi programımıza katılması bizleri son derece onurlandırdı. Sayın Valimizden bugün öğreneceğimiz çok şey var" diyerek, Vali Seddar Yavuz'a teşekkür etti.

 

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise yaptığı konuşmada, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin kabuğuna sığmadığını ve öğretmen odalarının sınıf haline  dönüştürüldüğünü belirterek, 26 yıldır atıl durumda bulunan 220 dönümlük eski havaalanı arazisinin Ordu Üniversitesine devrinde  ön tahsis işleminin tamamlandığını kaydetti.

 

Konuşmaların ardından, ODÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Tevfik Noyan tarafından Vali Seddar  Yavuz’a teşekkür plaketi takdim edildi.

 

Anahtar Kelimeler : ÜNYE, İİBF'DE, İLK, DERS, VALİ, YAVUZ'DAN

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız