müstesna
ŞÜKRİYE HANIM
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
E-Bülten
İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İstatistikler
  • Ziyaretçi Bugün1.705
  • Ziyaretçi Genel3.145.082
  • Bugün Gösterim3.015
  • Toplam Gösterim14.310.751
  • Online Sayısı1

ordu emlak

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KATI ATIK ÇALIŞTAYI BAŞLIYOR
12 Ekim 2017 Perşembe Saat: 10:34

KATI ATIK ÇALIŞTAYI BAŞLIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenleyeceği Katı Atık Yönetimi Çalıştayı Konyada başlıyor. Uluslararası katılımın sağlanacağı ve katı atık alanında faaliyet gösteren 200 paydaşı bir araya getirecek olan çalıştayda Tü

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenleyeceği " Katı Atık Yönetimi Çalıştayı " Konya'da başlıyor. Uluslararası katılımın sağlanacağı ve katı atık alanında faaliyet gösteren 200 paydaşı bir araya getirecek olan çalıştayda Türkiye’de katı atık sektöründe karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri, projeler ve yeni teknolojiler masaya yatırılacak.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen Katı Atık Yönetimi Çalıştayı 12-14 Ekim 2017 tarihleri arasında Konya’da yapılacak.

 

Ev sahipliğini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptığı Katı Atık Yönetimi Çalıştayı, Avrupa Birliği, İçişleri, ve Kalkınma Bakanlıklarından yetkililerin yanı sıra AB Türkiye Delegasyonu temsilcileri, üniversiteler, müşavir ve müteahhit firmalar, belediyeler, İller Bankası, TMMOB, sivil toplum kuruluşları, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Dünya Bankası, gibi kurum ve kuruluşun 200’ü aşkın temsilcisini bir araya getirecek çalıştay 3 gün sürecek.

 

Çalıştayda, düzenli depolamaya kabul edilecek atık miktarının azaltılması, düzenli depolama öncesi ön işlem teknolojileri ve düzenli depolama tesislerinin kurulması ve işletilmesi konularında yaşanan sorunlar tartışılacak, çözüm önerileri sunulacak.

 

Mevcut uygulamaların güçlendirilmesi, yürütülen araştırmaların çeşitlendirilmesi amacıyla düzenlenecek çalıştay sonrasında elde edilen veriler ve çözüm önerileri kitapçık haline getirilecek ve ilgili paydaşlara dağıtılacak.

 

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, "Türkiye’de 2023’e kadar, kaynağında ayrı toplama çalışmalarının etkinleştirilerek sıfır atık yaklaşımı ile atıkların değerlendirilmesi ve düzensiz döküm sahalarının kapatılması hedeflerine ulaşmak için belediyelerimizle birlikte çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, çalıştayda Türkiye’de katı atık sektöründe karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri, projeler ve yeni teknolojiler masaya yatırılacak, katı atık yönetimine ilişkin yol haritaları oluşturulacaktır” dedi.

Anahtar Kelimeler : KATI, ATIK, ÇALIŞTAYI, BAŞLIYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız