müstesna
ŞÜKRİYE HANIM
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
E-Bülten
İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İstatistikler
  • Ziyaretçi Bugün6.339
  • Ziyaretçi Genel2.946.336
  • Bugün Gösterim6.527
  • Toplam Gösterim14.084.615
  • Online Sayısı1

ordu emlak

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KADIN SAĞLIĞINDA RUTİN KONTROLLER ÖNEMLİ
10 Mart 2018 Cumartesi Saat: 09:06

KADIN SAĞLIĞINDA RUTİN KONTROLLER ÖNEMLİ

Medical Park Ordu Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Süheyla Çetintaş Kıdemli insan kaynakları mali işler yöneticisi Şenol Ķöksal'ın özel daveti ile Türkiyede farklı bölgelerde fabrikaları olan Kastamonu Entegre

Medical Park Ordu Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Süheyla Çetintaş Kıdemli insan kaynakları mali işler yöneticisi Şenol Ķöksal'ın özel daveti ile Türkiyede farklı bölgelerde fabrikaları olan Kastamonu Entegre A.Ş Terme Fabrikası Toplantı Salonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel seminer verdi.

Sağlık konusunda bilgilenmeye yönelik çok sayıda bayan personelin katıldığı seminerde Op. Dr. Süheyla Çetintaş "Kadın Hastalıkları ve Rutin Kontroller" hakkında önemli bilgiler verirken, son yıllarda artış gösteren kadına yönelik uygulanan şiddetle mücadele konusuna da değindi. Kadınlarda hayati risk oluşturabilen hastalıkların bazen önemli belirtilerle bazen de sessizce gelebildiğini belirten Op. Dr. Süheyla Çetintaş “Kadın sağlığına yönelik hastalıkların tespitinde rutin kontroller büyük önem taşıyor. Başta rahim, rahim ağzı, yumurtalık ve meme kanseri olmak üzere sık görülen birçok kanser türü bu taramalar sayesinde tespit edilebiliyor, erken evrede yakalanan hastalıklar da tamamen tedavi edilebiliyor. Kadın sağlığı bakımından önemli olan jinekolojik kontrollerin düzenli olarak yapılması gerektiğini dile getiren Dr. Çetintaş “Jinekolojik tüm kanser türleri, erken teşhis edilmesi halinde tedaviye yanıt verir. Yılda bir kontrolden geçen bir kadın menopoz sonrası yumurtalık kanserine karşı çok ciddi avantaj elde etmektedir“ dedi.

Op. Dr. Süheyla Çetintaş, Kadın ve erkeğin eşit haklara sahip olacağı bir hayat dileğiyle, Kadınlar Gününüzü yürekten kutluyoruz dedi ve katılımcılarla fotoğraf çekinerek seminer tamamlandı.

 

 

Anahtar Kelimeler : KADIN, SAĞLIĞINDA, RUTİN, KONTROLLER, ÖNEMLİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
E-mail Adresiniz :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız