HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
4 Kasım 2018 Pazar Saat: 12:10

AK PARTİ’DE SÜREÇ BAŞLADI

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli Genel Seçimleri dolayısıyla AK PARTİ Genel Merkez ‘in yayınladığı seçim takvimi açıklandığını söyledi. Tomakin yaptığı açıklamada; “Takvime
AK PARTİ’DE SÜREÇ BAŞLADI

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli Genel Seçimleri dolayısıyla AK PARTİ Genel Merkez ‘in yayınladığı seçim takvimi açıklandığını söyledi.

Tomakin yaptığı açıklamada; “Takvime göre Büyükşehir ve İl Belediye Başkan aday başvuruları bizzat yazılı olarak Genel Merkez veya Genel Merkeze iletilmek üzere İl Başkanlıklarına, İlçe ve Belde Başkan aday başvuruları bizzat yazılı olarak İl Başkanlıklarına veya İl Başkanlıklarına iletilmek üzere İlçe Başkanlıklarına yapılabileceği bildirildi.  Belediye Meclisi Üyelikleri aday başvuruları bizzat yazılı olarak İlçe Başkanlıklarına yapılacaktır. Başvurular aksecim.akparti.org.tr adresinden yapılacak çıktı başkanlıklarda imzalanacaktır” dedi.

Tomakin, açıklamasının devamında; “Aday adaylarının Adaylık Başvuruları, aksecim.akparti.org.tr adresinde bulunan ilgili seçim türüne ait formların, e-başvuru  yöntemiyle doldurularak istenilen eklerle birlikte sisteme aktarılmak suretiyle adaylık ön başvurusu gerçekleştirilecek, başvurunun kesinleşmesi için adaylar, bizzat ilgili teşkilat birimine giderek sistemde doldurduğu formun çıktısını imzalayacaktır. Aksi halde başvurular işleme konulmayacaktır.

ADAY ADAYLIĞI BAŞVURU AİDATLARI

Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından 10.000 TL, İlçe Belediye Başkan Adaylıklarında  Nüfusu 200.000 (iki yüz bin)’den fazla olan ilçelerde 3.000 TL. , Nüfusu 50.000’den- 200.000(iki yüz bin)’e kadar olan ilçelerde 2.500 TL.  Nüfusu 50.000 (Elli Bin) ve daha az olan ilçelerde, 1.500 TL (Bin beş yüz Türk Lirası)  Büyükşehirlerdeki belediye meclisi aday adaylarından 1.000 TL(Bin Türk Lirası) olarak belirlendi ,

ENGELLİ ADAYLAR BELİRLENEN AİDATIN ¼  KADIN ADAYLAR ½ ORANINDA AİDAT YATIRACAKLAR

Genel Merkez ‘den yapılan açıklamada Kadın adaylar için başvuru aidatları belirlenen miktarın yarısı, engelli adaylar için ise dörtte biri olarak belirlendiği açıklandı. Ayrıca, Tüm seçim çevrelerinde, Parti adaylarının tespiti ve sıralamasında Merkez Yoklaması usulü uygulanacağı bildirildi. Seçim sürecinin tüm aday adaylarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Anahtar Kelimeler : AK, PARTİ’DE, SÜREÇ, BAŞLADI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız